13:56 04.01.2022

Фахівці інституту ім. Шалімова готові впроваджувати досвід операцій із трансплантації в регіональних клініках

2 хв читати
Фахівці інституту ім. Шалімова готові впроваджувати досвід операцій із трансплантації в регіональних клініках

Фахівці Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова готові впроваджувати досвід координації та проведення операцій із трансплантації органів у регіональних клініках, повідомив трансплант-координатор інституту Володимир Шелест.

"Фахівці інституту часто виїжджають до регіонів із невеликими конференціями, на яких і представляють свій досвід у сфері трансплантології. Це завжди мультидисциплінарна група: трансплантологи, анестезіологи, трансплант-координатори, фахівці функціональної діагностики", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас Шелест зазначив, що "регіональні медики готові до проведення таких операцій, можна сказати, поки що тільки "морально", та й то не всі, багато хто ще побоюється".

"Технічна база у великих містах практично допускає проведення операцій з трансплантації деяких органів, але не всіх, оскільки трансплантації - це високотехнологічні операції, що потребують спеціального обладнання. Ще необхідні знання і досвід, а для цього потрібен час", - сказав він.

"Я вважаю, що регіональні медики ще не можуть самостійно здійснювати трансплантації", - резюмував експерт.

Як повідомлялося, з початку 2021 року станом на середину грудня 2021 року українські клініки здійснили 297 трансплантацій органів дорослим пацієнтам, зокрема 160 посмертних.

Українські клініки, зокрема, в 2021 році виконали 216 трансплантація нирок, при тому, що у 2020 році було виконано 98 таких трансплантацій, 48 трансплантацій печінки (у 2020 році - 21), 31 трансплантацію серця (у 2020 році - дев'ять). Крім того, в 2021 році було виконано одну трансплантацію легенів (посмертно) й одну трансплантацію рогівки ока (посмертно).

Крім того, у 2021 році було виконано 36 трансплантацій дітям, зокрема 27 трансплантацій нирки, сім - печінки та два – серця.

За словами директора Центру трансплант-координації (ЦКТ) Міністерства охорони здоров'я Дмитра Коваля, нині трансплантація в Україні проводиться у рамках пілотного проекту МОЗ, у якому беруть участь 26 клінік. Водночас, за словами Коваля, активними учасниками проекту є 10-12 клінік, інші виконали одну-дві трансплантації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

До безоплатного зубопротезування для військовослужбовців і ветеранів можуть приєднатися ще 38 клінік

Мобільні медбригади ТЧХУ за місяць надали допомогу понад 2100 жителям віддалених місць Черкаської області

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА