16:51 19.02.2013

Ліцензування імпорту ліків має вводитися після завершення реформи сфери охорони здоров'я - депутат від КПУ

2 хв читати

Ліцензування імпорту фармацевтичних препаратів в Україні не слід вводити до завершення реформування сфери охорони здоров'я, заявляють у Комуністичній партії України.

"Мені думається, що на сьогодні все треба залишити так, як є... доти, доки повністю не буде відпрацьовано реформування охорони здоров'я", - заявила перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ірина Спіріна (фракція Компартії) на прес-конференції в Києві у вівторок.

Водночас вона висловила думку, що після завершення реформи охорони здоров'я, коли буде видно її економічні результати, можна вводити ліцензування імпорту ліків.

При цьому І.Спіріна припустила, що у зв'язку з набуттям чинності з 1 березня 2013 року нормою про ліцензування імпорту ліків препарати можуть подорожчати.

Крім того, депутат наголосила: "Закон передбачає, що контроль буде з боку когось".

Вона також висловила думку: "Лише держава повинна контролювати фармацевтичну продукцію. Чому ми маємо давати можливість фірмам, як українським, так і зарубіжним, наживатися на здоров'ї людей?".

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміну "активний фармацевтичний інгредієнт" Верховна Рада ухвалила 4 липня 2012 року. Закон визначає термін "активний фармацевтичний інгредієнт", тобто підвищує вимоги до якості ліків, які продають українцям, і з 1 березня 2013 року вводить відповідальний підхід до імпорту лікарських засобів - ліцензування.

Ліцензування імпорту є загальноприйнятою світовою нормою, яка гарантує ефективність ліків, відповідність вимогам реєстраційного досьє кожної серії препарату, що постачається на ринок, а головне - їх якість, безпечність та доступність для пацієнта.

4 лютого міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова запропонувала відстрочити введення норми про ліцензування імпортних лікарських засобів.

11 лютого прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив врегулювати питання ліцензування імпорту лікарських засобів та гарантовано забезпечити наявність в аптеках і вітчизняних, і імпортних ліків.

Як повідомлялося, деякі громадські організації пацієнтів виснули вимогу скасувати закон із нормою про ліцензування імпорту ліків, яка набуває чинності з 1 березня 2013 року, і розробити альтернативний законопроект за їхньою участю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА