13:05 29.08.2014

Кабмін пропонує відмовитися від позаблокового статусу України і йти до членства в НАТО - Яценюк

Кабмін пропонує відмовитися від позаблокового статусу України і йти до членства в НАТО - Яценюк

Кабінет Міністрів України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу України.

"Відповідно до рішення РНБО, уряд України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу Української держави та про відновлення курсу України на членство в НАТО", - заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду в п'ятницю.

За словами Арсенія Яценюка, цей закон дасть Україні змогу приймати рішення про членство у будь-яких інших економічних, політичних або військових союзах, які не суперечать основній меті України - членству в Європейському Союзі.

Він також зазначив, що після ухвалення закону це означає, що Україні буде заборонено членство і в Митному, в Євразійському, і в інших різного роду так званих союзах, які, за своєю суттю, є нічим іншим, як "Радянським союзом імені Російської Федерації".

"Звертаємося до президента України визначити цей закон як невідкладний, як визначено рішенням Ради національної безпеки і оборони, і до українського парламенту - розглянути його негайно", - наголосив прем'єр-міністр.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко підписав указ про розпуск Верховної Ради, призначивши позачергові парламентські вибори на 26 жовтня. Повноваження нинішнього складу парламенту припиняться в день, коли новообрані народні депутати зберуться на своє перше пленарне засідання.

Нова сесія нинішнього складу Верховної Ради відкриється 2 вересня.

Як відомо, в 2010 році Верховна Рада ухвалила законопроект "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", внесений на розгляд парламенту тодішнім президентом Віктором Януковичем. У ньому було проголошено позаблоковий статус України і виключено курс на євроатлантичну інтеграцію країни. Закон, який досі є чинним, передбачає, що основним принципом зовнішньої політики країни "є дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного партнерства з НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес".

Курс на євроатлантичну інтеграцію разом зі зближенням України з Євросоюзом було оголошено в 2005 році після приходу до влади президента Віктора Ющенка. Ключовим на шляху євроатлантичної інтеграції України став Будапештський саміт НАТО у 2006 році, під час якого Київ розраховував на надання Плану дій щодо членства в альянсі (ПДЧ). Проте в результаті саміту країни-члени НАТО так і не надали ПДЧ Україні, посилаючись на те, що населення країни не готове до цього кроку.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Києву слід переглянути положення Стратегічного оборонного бюлетеня

У НАТО вітають схвалення РНБО законопроекту про нацбезпеку

Кабмін виступить у Раді зі звітом, коли це питання буде включено до порядку денного - Кубів

Ухвалення закону щодо Донбасу сприятиме введенню миротворчої місії, - Яценюк

Питання про вступ України до НАТО можна виносити на референдум, тому що є підтримка суспільства - Л.Кравчук

І.Геращенко вимагає від Кабміну надати точні цифри збитків від блокади Донбасу

У НАТО вважають, що відновлення переговорів із військовим керівництвом РФ не суперечить політиці альянсу

Більшість українців підтримують вступ до ЄС і в НАТО, їх кількість зростає

СБУ викрила агента російських спецслужб в секретаріаті Кабміну і затримала його на робочому місці

Київ звернеться до ПА НАТО з огляду на присутність сербських найманців на Донбасі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА