Інтерфакс-Україна
15:25 30.09.2014

Генпрокурор України розкритикував ухвалений ВР закон про люстрацію: він не відповідає Конституції та міжнародним нормам

2 хв читати
Генпрокурор України розкритикував ухвалений ВР закон про люстрацію: він не відповідає Конституції та міжнародним нормам

Ухвалений Верховною Радою закон про люстрацію не відповідає Конституції України та міжнародним нормам, набуття чинності ним спричинить негативні наслідки, заявляє генеральний прокурор Віталій Ярема.

"Щодо люстрації, я свої погляди, й не лише свої, а й правознавців, які працюють у Генпрокуратурі, висловив у листі, який надіслано до Адміністрації президента. Ми свою позицію з цього приводу висловили: закон, який сьогодні ухвалений Верховною Радою та підписаний головою уряду, в багатьох своїх пунктах не відповідає Конституції України і не відповідає вимогам міжнародного законодавства", - заявив він на прес-конференції в Києві у вівторок.

За словами В.Яреми, під цей закон потрапляє близько 1 млн громадян і "порушуються принципи індивідуальної відповідальності".

Генпрокурор переконаний, що якщо цей закон набуде чинності, то Україна "породить велику кількість звернень до судів, зокрема до Європейського суду з прав людини, що спричинить певний хаос в організації роботи".

"Мені здається, що до цього закону слід підійти ретельніше й більш зважено", - заявив він, додавши водночас, що багато представників судової гілки влади мають підлягати люстрації.

Як повідомлялося, 16 вересня Верховна Рада з третьої спроби ухвалила закон про люстрацію. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що під дію цього закону потрапляє близько 1 млн осіб. За словами глави уряду, під цей закон потрапляє вся вертикаль української влади.

25 вересня на прес-конференції в Києві президент України Петро Порошенко повідомив, що ще не бачив остаточного варіанта закону про люстрацію і закликає представників громадськості впродовж 10 днів, вивчивши цей закон, внести свої пропозиції щодо дій глави держави. Водночас він зазначив, що має намір незабаром його підписати.

А.Яценюк і голова Верховної Ради Олександр Турчинов виступили за підписання і реалізацію закону про люстрацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА