Інтерфакс-Україна
11:51 14.10.2014

ВР ухвалила закон про розкриття інформації щодо кінцевих вигодонабувачів

3 хв читати
ВР ухвалила закон про розкриття інформації щодо кінцевих вигодонабувачів

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні й зазаглом закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб і публічних діячів" (№5114).

На засіданні у вівторок на підтримку відповідного урядового законопроекту №5114 проголосували 265 народних депутатів.

Як зазначив голова парламентського комітету з питання боротьби з організованою злочинністю та корупцією Віктор Чумак, у законі передбачено адміністративну відповідальність за ненадання інформації директором або уповноваженою особою кінцевого вигодонабувача, прізвищ та імен власників.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в першому варіанті законопроекту пропонувалося, щоб за такі дії була кримінальна відповідальність.

"Це закон, який відкриває реєстр кінцевих беніфіціаріїв, власників, юридичних осіб, відкриває реєстр майнових прав на нерухомість усіх українських громадян", - заявив В.Чумак.

При цьому він зазначив, що закон цілком зберігає систему захисту персональних даних.

Як повідомлялося, 7 жовтня Верховна Рада України 247 голосами ухвалила відповідний закон у першому читанні. Після цього депутати підтримали пропозицію про те, щоб проголосувати цей законопроект загалом на засіданні 14 жовтня.

Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що у разі ухвалення зазначеного закону будь-які суб'єкти господарської діяльності будуть зобов'язані розкривати інформацію про реальних власників.

"Сьогодні компанії зареєстровані в офшорах, а їхніми фактичними власниками можуть бути держслужбовці, або члени уряду, або співробітники Адміністрації президента. Побачити це неможливо. Тому основне завдання закону - розкриття інформації про всіх реальних власників українських компаній, аби чиновники не ховалися за родичами, в офшорах, за будь-якими третіми особами, які є номінальними власниками, а фактично власником є чиновник", - додав він.

За словами А.Яценюка, ухвалення цього законопроекту дасть змогу громадянам України отримувати інформацію про власників усього нерухомого майна в країні. "Ми побачимо, які в кого є будинки, квартири і нерухомість, а також отримаємо реальний доступ до всіх баз даних усієї нерухомості України", - заявив він.

Як повідомив, у свою чергу, міністр юстиції Павло Петренко, у разі ухвалення парламентом цього закону Мін’юст готовий розкрити такі реєстри впродовж місяця. "Фактично, це означає, що будь-який громадянин, зокрема в рамках процедури люстрації, після підписання закону президентом, зможе отримувати інформацію про реальне майно тих чиновників, які проходитимуть майнову люстрацію, та інформувати відповідні органи, щоб чиновники не приховували це майно за своїми родичами або в офшорах. Мін’юст підтверджує: ми будемо готові впродовж місяця розкрити всі ці реєстри у разі ухвалення парламентом цього закону", - заявив він на засіданні уряду.

Згідно із законопроектом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб і публічних діячів" (№5114), нерозкриття даних про власників українських компаній каратиметься штрафом або громадськими роботами терміном до 240 годин.

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА