16:13 06.07.2015

Введення інституту префектів відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування, зазначає Гройсман

2 хв читати
Введення інституту префектів відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування, зазначає Гройсман

Введення інституту префектів в Україні, що передбачено законопроектом про внесення змін до Конституції, відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування, роз'яснює голова Верховної Ради, голова конституційної комісії Володимир Гройсман.

У статті "Популізм чи Конституція і реформи?" опублікованій в інтернет-виданні "Деловая столица" у понеділок, В. Гройсман наголошує, що передання повноважень та фінансів органів місцевого самоврядування в рамках децентралізації має бути збалансовано механізмами контролю.

"Ось тут і з'являються префекти з контрольно-наглядовими функціями", - зазначає спікер.

Відповідаючи на критику опонентів до запровадження нагляду за органами місцевого самоврядування, В. Гройсман послався на положення Європейської хартії місцевого самоврядування, що свідчить, що метою будь-якого адміністративного контролю є забезпечення дотримання законності та конституційності принципів місцевого самоврядування.

"Жодних застережень про неприпустимість нагляду! Йдеться лише про його рамки", - наголошує глава Конституційної комісії.

Між тим він нагадав, що запропонований Конституційною комісією проект змін до Основного закону передбачає, що "префект на відповідній території здійснює нагляд за дотриманням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування".

В. Гройсман також пояснив: "Практично в усіх країнах з розвиненим місцевим самоврядуванням існують створені державою органи нагляду за місцевим самоврядуванням із метою "забезпечення дотримання законності та конституційних принципів".

Водночас спікер додав, що інститут префектів покликаний забезпечити, щоб децентралізація не призвела до безконтрольності та розбалансованості держави.

"Це абсолютна європейська практика і можливо запозичене іноземне слово і краще для розуміння того, що це зовсім не "українське ноу-хау", як дехто намагається подати", - роз'яснив В. Гройсман.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА