Фракції коаліції наблизилися до компромісу у питанні ухвалення змін до Конституції України - Порошенко

Фракції Верховної Ради України, що входять до парламентської коаліцї, вже наблизилися до компромісу щодо питань змін до Основного закону країни і до закону про місцеві вибори, заявляє президент України Петро Порошенко.
"Я думаю, що ми дуже наблизилися до певного компромісу і в питанні змін до Конституції, і, мені здається, ми знайшли компроміс у питанні змін до закону про місцеві вибори", - сказав П. Порошенко журналістам за підсумками робочої поїздки до Одеси, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна" про те, чи досягнуто єдину позицію всередині коаліції щодо змін до Конституції.
Президент наголосив, що політична воля для оновлення Конституції є. "Мені здається, що сьогодні політична воля для прийняття змін до Конституції і до закону про вибори існує", - сказав П. Порошенко.
Як повідомлялося, 1 липня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), зареєстрований у четвер під №2217а).
Після внесення до Верховної Ради законопроекту про внесення змін до Конституції альтернативні ініціативи подаються до парламенту протягом 14 днів. Верховна Рада більшістю голосів від конституційного складу вносить законопроект до порядку денного сесії.
Народні депутати також ухвалюють постанову про направлення до Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Основного закону для отримання висновку щодо відповідності законопроекту Конституції України.
Отриманий висновок КС невідкладно передає парламентаріям і направляє президентові України. Згідно з регламентом Верховної Ради, після цього парламент попередньо схвалює законопроект (у першому читанні) 226 голосами. Потім на наступній сесії для остаточного ухвалення закону про внесення змін до Конституції потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.
2 липня голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що законопроект про зміни до Конституції України в частині децентралізації може бути винесений на голосування в парламенті через два тижні. "Вже наступного тижня ми проведемо предметні обговорення в депутатському корпусі. Сподіваюся, ми досягнемо порозуміння і переважною більшістю голосів схвалимо законопроект, і покажемо українського народу, що готові проводити справжні європейські реформи не на словах, а на ділі", - додав В. Гройсман.