Інтерфакс-Україна
12:44 09.09.2015

ОБСЄ/БДІПЛ відкрила в Києві місію зі спостереження за місцевими виборами в Україні

2 хв читати
ОБСЄ/БДІПЛ відкрила в Києві місію зі спостереження за місцевими виборами в Україні

Бюро з демократичних інституцій і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ) у середу офіційно відкрило в Києві місію зі спостереження за місцевими виборами в Україні, наміченими на 25 жовтня 2015 року.

Як розповіла голова місії Тана де Зулуета на брифінгу в середу, місія наразі складається із 16 експертів, які працюватимуть у Києві, а найближчим часом прибудуть ще 100 довгострокових спостерігачів, які мають намір виконувати мандат на місцях.

"Місія оцінюватиме виборчий процес із погляду його відповідності його зобов'язанням ОБСЄ, іншим зобов'язанням і стандартам демократичних виборів, а також національному законодавству. Нас не цікавить результат виборів, нас цікавить процес", - наголосила вона.

Голова місії зазначила, що спостерігачі мають намір вивчити процес реєстрації кандидатів у депутати всіх рівнів, хід передвиборної агітації, роботу органів, що відповідають за управління виборчим процесом, дотримання внутрішнього виборчого законодавства, крім того, буде проведено моніторинг ЗМІ.

"У день виборів, 25 жовтня, за ходом голосування спостерігатимуть 600 короткострокових спостерігачів, відповідний запит ми вже зробили в усі країни-члени організації. Процес нашої звітності також відбуватиметься за звичайною процедурою: ми надамо проміжний звіт до дня виборів, попередні результати ми оголосимо на прес-конференції 26 жовтня. Орієнтовно через вісім тижнів ми надамо повний звіт, який також міститиме рекомендації", - наголосила вона.

Відповідаючи на запитання журналістів, які будуть особливості роботи спостерігачів БДІПЛ у зоні проведення антитерористичної операції на сході України, Т. де Зулуета сказала: "Ми спиратимемося на рішення українського уряду".

"Як тільки буде визначено населені пункти, в яких відбуватиметься голосування, ми регулюватимемо кількість спостерігачів, яких буде туди направлено. Крім того, ми стежитимемо за тим, щоб виконувалися мінімальні вимоги для нашої роботи, особливо ті, які стосуються питань безпеки. Крім того, для нас важливо, щоб у наших спостерігачів була свобода пересування", - зазначила вона.

За словами Т. де Зулуети, особливо спостерігачі простежать за тим, щоб у тимчасово переміщених осіб були адекватні умови для голосування.

Відповідаючи на запитання про те, чи тривають нині переговори з так званими ЛНР/ДНР про виконання місії на не підконтрольних Києву територіях, вона наголосила, що один із принципів ОБСЄ - працювати лише на запрошення держави-члена організації.

"Ми не можемо приймати запрошення від якогось утворення, яке не є державою-членом ОБСЄ і не може забезпечити ті умови, про які я вже згадувала", - додала Т. де Зулуета.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА