Інтерфакс-Україна
13:56 28.09.2015

Україна втратила найважливішу можливість на ювілейній сесії Генеральної асамблеї ООН - Українська асоціація зовнішньої політики

2 хв читати
Україна втратила найважливішу можливість на ювілейній сесії Генеральної асамблеї ООН - Українська асоціація зовнішньої політики

Серед 170 пунктів порядку денного 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН не знайшлося місця питанню про територіальну цілісність України у зв'язку з анексією Криму.

Це серйозний прорахунок вітчизняної багатосторонньої дипломатії та найважливіша втрачена політична можливість України. Такий висновок міститься в заяві Української асоціації зовнішньої політики, що об'єднує відомих українських дипломатів, розміщеній у понеділок у Facebook.

Асоціація нагадує, що "навесні минулого року резолюцію, що засуджує анексію Росією Криму всупереч статуту ООН та нормам міжнародного права, було ухвалено на Генеральній асамблеї 100 голосами, і вона мала всі підстави залишитися для подальшого розгляду на порядку денному ювілейної сесії ГА ООН".

Асоціація висловила нерозуміння, чому українська сторона не виконала стандартної процедури в системі ООН, яка гарантує повторне включення до порядку денного ключової для України резолюції та її розгляд ювілейною Генасамблеєю.

На думку членів асоціації, багато з яких довгі роки працювали в системі ООН, "попереднє керівництво МЗС України помилково розраховувало на успіх одноразової резолюції, зайнявши надалі вичікувальну позицію, що в перший період після анексії було типовим для пов'язаних із Кримом питань".

Водночас у заяві Української асоціації зовнішньої політики наголошується, що "багато держав десятиліттями тримають на порядку денному ООН питання, що відображають ключові національні інтереси цих держав".

"Наприклад, понад 30 років у Генеральній асамблеї розглядається питання про ситуацію в Афганістані, внесене до порядку денного за часів агресії СРСР проти цієї країни. Кілька поколінь дипломатів розглядають на сесіях органів ООН ситуацію на Кіпрі з ухваленням відповідних резолюцій. Те саме стосується питань територіальної цілісності Палестини, Азербайджану, Фолклендських (Мальвінських) островів та низки інших", - йдеться в заяві.

Усупереч цій практиці, як зазначають в асоціації, маючи потужну підтримку міжнародного співтовариства в засудженні анексії Криму та агресивних дій Росії на сході України, "українська дипломатія втратила можливості для подальшої консолідації цієї підтримки у рамках авторитетної міжнародної організації".

"Шанс акцентовано обговорити проблему анексії Криму у рамках окремого пункту порядку денного Генасамблеї з наступним ухваленням резолюції Україною втрачено і повернути його буде непросто", - стверджує у своїй заяві Українська асоціація зовнішньої політики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: "Рамштайн" продовжуватиме існувати навіть за відсутності США

Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на Росію, низка держав оголосила про нові зобовʼязання та пакети допомоги

Стефанчук звинуватив співголову фракції "Європейська солідарності" Геращенко у розповсюдженні полуправди

Вирішення будь-яких торговельних спорів у рамках СОТ неможливе через блокування США – 1-й заступник глави МЗС

Заява на відрядження Порошенка в США була подана в Раду ще в лютому і спікер про це знав, заявляють в "Євросолідарності"

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА