15:28 19.11.2015

Церкви та релігійні організації України закликають президента накласти вето на дискримінаційні поправки до КЗпП

2 хв читати
Церкви та релігійні організації України закликають президента накласти вето на дискримінаційні поправки до КЗпП

Представники українських церков та релігійних організацій сподіваються, що президент України Петро Порошенко накладе вето на антидискримінаційну поправку до Кодексу законів про працю (КЗпП).

"Ми не вважаємо цей законопроект ухваленим демократичним способом. Ми розуміємо, що з політичної точки зору президент найімовірніше його підпише, але доки не підписав - залишається сподівання, що цього не буде зроблено", - заявив голова інформаційного управління Української православної церкви (Київський патріархат) архієпископ Євстратій (Зоря) на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Він нагадав, що вимоги Європейського Союзу до України в частині лібералізації візового режиму обговорюють уже кілька років. Водночас норма про заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та "гендерної ідентичності" не була винесена на широке обговорення і проголосована парламентом із порушенням регламентних норм.

Архієпископ Зоря упевнений, що мета ухвалення цієї поправки до КЗпП - введення в юридичне поле України термінів "сексуальна орієнтація" та "гендерна ідентичність", щоб в майбутньому прийти до легалізації одностатевих зв’язків, а також до заборони на критику людей з подібною орієнтацією.

"Церкви та релігійні організації в Україні категорично виступають проти будь-якого роду дискримінації, але вони не вважають, що можна на догоду одним громадянам дискримінувати інших громадян - коли йдеться про такі речі, як свобода слова та віросповідання, це також одні з основоположних прав людини", - наголосив він.

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви (Московський патріархат) Микола Данилевич наголосив, що церква в Україні виступає не за дискримінацію гомосексуалістів, а проти пропаганди гомосексуалізму, до якої можуть призвести зазначені антидискримінаційні поправки. "Ми - не за дискримінацію, ми проти пропаганди способу життя, який уже виходить на законодавчий рівень", - зазначив він.

Керівник департаменту зовнішніх зв'язків Української греко-католицької церкви Олекса Петрів наголосив, що гомосексуалізм є чужим українській культурі. "Ми закликаємо людей усвідомити, що відбувається, і не допустити пропаганди того, що не є властивим нашій українській культурі", - сказав він.

Представник глави Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій Ігор Лук’янов зазначив, що в Україні необхідно більше приділяти уваги моралі, насамперед у питаннях виховання молоді. "Ми звертаємося до керівництва країни з проханням звернути увагу на суспільну мораль. Це бракує в західних країнах, і якщо ми хочемо йти до ЄС, то маємо туди щось принести, і нехай це буде високий рівень моралі, а не аморальність, яку вони пропагують і нав'язують нам", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА