11:32 04.02.2016

Ситуація навколо Кабміну не позначиться на фінансовому співробітництві України з міжнародними інститутами - Томбінський

3 хв читати
Ситуація навколо Кабміну не позначиться на фінансовому співробітництві України з міжнародними інститутами - Томбінський

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський вважає, що ситуація, що склалася навколо українського уряду, не позначиться на реформах в Україні та фінансовій співпраці з іншими країнами і міжнародними інституціями.

"Те, що для нас важливо, – зберегти всі ці реформи, які вже проведені, і консолідувати суть реформ", - сказав Ян Томбінський журналістам у четвер у Києві.

Він наголосив, що очікує інформацію навколо ситуації, що склалася від прем'єр-міністра і президента. "Ми зацікавлені в інформації і поясненні від президента і прем'єр-міністра, але впевнені, що це не спричинить ніяких радикальних змін, і шлях реформ не буде змінений", - сказав Я. Томбінський.

"Ми вчора вже почули, що всі вони (керівництво країни – ІФ) зацікавлені в тому, щоб ті люди, які працювали над головними реформами, щоб вони залишилися в уряді", - сказав він.

Посол також висловив думку про те, що ситуація, яка склалася в Україні навколо уряду, не позначиться на фінансовому співробітництві з Україною. "Фінансове співробітництво між міжнародними інституціями та Україною як державою – це не якесь приватне обговорення", - сказав він.

Як повідомлялося, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус на брифінгу 3 лютого заявив про рішення подати у відставку через відсутнісь підтримки та активної протидії проведенням його командою реформ. "У мене і моєї команди немає бажання бути ширмою для відвертої корупції, підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима. Ці люди мають імена, і одне з цих імен я озвучу: це Ігор Кононенко (народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" - ІФ). Як представник політичної сили, яка висунула мене на посаду міністра, в останній місяць він зробив дуже багато, щоб блокувати мою роботу і роботу міністерства", - сказав міністр.

І. Кононенко, у свою чергу, назвав "емоційною" заяву А. Абромавичуса і вважає його спробою перекласти відповідальність за невдачі у роботі МЕРТ. Він відкидає звинувачення міністра і пов'язує з майбутнім переформатуванням уряду.

На сайті НАБУ в середу з'явилося повідомлення про те, що їхні детективи вже почали перевірку фактів, озвучених А. Абрамавичусом щодо можливого втручання в роботу МЕРТ з боку І. Кононенка та інших депутатів. У Бюро зазначили, що А. Абрамовичус буде найближчим часом запрошений для допиту як свідок за оприлюдненими ним фактами.

Президент України Петро Порошенко після зустрічі з главою МЕРТ заявив, що А. Абрамавичус має залишитися на цій посаді. За словами глави держави, міністр думає над пропозицією.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман вважає, що відповідь на звинувачення А. Абромавичуса на адресу І. Кононенка має дати НАБУ: "Вважаю, що Національне антикорупційне бюро має абсолютно публічно, чітко і швидко дати свою відповідь". Спікер парламенту наголосив, що за звинувачення, що пролунали на адресу І. Кононенка, необхідно нести відповідальність.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Важливо, щоб лідери з великим політичним впливом допомагали залучати до Саміту миру інших лідерів, які все ще балансують між Україною та Росією

Київ пропонує європейські варіанти змін до розподілу повноважень між державною та місцевою владами - заступник мера

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА