12:25 29.04.2016

Голова ВАСУ Нечитайло вказав Гройсману на відсутність у прем'єра повноважень оцінювати законність судових рішень

2 хв читати
Голова ВАСУ Нечитайло вказав Гройсману на відсутність у прем'єра повноважень оцінювати законність судових рішень

Голова Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) Олександр Нечитайло у відповідь на ініціативу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана провести аналіз судових рішень заявив, що виконавча влада не наділена повноваженнями оцінювати законність судових рішень.

Згідно із заявою, яку в п'ятницю поширила прес-служба ВАСУ, 28 квітня 2016 року прем'єр-міністр В.Гройсман доручив міністру юстиції України проаналізувати діяльність суддів, а також правомірність судових рішень, пов'язаних із веденням бізнесу в країні з метою подолання корупції в судовій гілці.

"Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло наголошує, що, по-перше, органи виконавчої влади не наділені законними повноваженнями оцінювати законність судового рішення, а по-друге, створення дійсно демократичної та процвітаючої держави починається перш за все з поваги одне до одного. Давати оцінку процесуальним рішенням можуть лише вищестоящі судові інстанції при перегляді судових рішень. Тобто, презумпція правомірності судового рішення може бути спростована в порядку апеляційного, касаційного оскарження, дисциплінарного провадження, а також поставлена під сумнів рішенням Європейського суду з прав людини", - йдеться в заяві ВАСУ.

О.Нечитайло нагадав, що згідно з положеннями статей 1 та 6 закону України "Про судоустрій і статус суддів" судова влада в Україні здійснюється незалежними та безсторонніми судами. "Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя самостійно на основі Конституції та законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права Таким чином, судді в Україні здійснюють правосуддя відповідно до закону, керуючись при цьому своїм внутрішнім переконанням, а не побажаннями вищих посадових осіб", - зазначено в заяві.

У ВАСУ наголошують, що "втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів будь-яким способом, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і спричиняє відповідальність, установлену законом".

"У зв'язку з цим Вищий адміністративний суд наголошує на неприпустимості подібних публічних заяв з боку керівництва держави, які демонструють неповагу і упереджене ставлення до судової влади, сіють розбрат у суспільстві", - йдеться в заяві ВАСУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

Віталій Кличко зустрівся з послами країн G7 та ЄС з нагоди Дня Європи

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

Єврейська конфедерація України закликала Верховну Раду визнати ХАМАС терористичною організацією

Звання "Почесний громадянин Києва" присвоєно Валерію Залужному та Ліні Костенко - Кличко

Порошенко в Берліні представив план спільної перемоги над агресором і застеріг союзників – Путін не планує зупинятись в Україні

Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до Ради під час воєнного стану

Сі Цзіньпін підтримає мирну конференцію щодо України, якщо за її проведення виступатимуть і Москва, і Київ

Макрон закликав Нетаньягу домовитися з ХАМАС про перемир'я та звільнення заручників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА