Інтерфакс-Україна
11:32 12.09.2016

Спостерігачі БДІПЛ ОБСЄ не стежитимуь за голосуванням до Держдуми РФ у Криму

2 хв читати
Спостерігачі БДІПЛ ОБСЄ не стежитимуь за голосуванням до Держдуми РФ у Криму

Спостерігачі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ не будуть спостерігати за перебігом голосування до Державної Думи Російської Федерації в Криму, заявив глава місії БДІПЛ ОБСЄ Ян Петерсен.

"Усі регіони, вся Росія. Ті довгострокові спостерігачі, які були розподілені по країні, повинні спостерігати за всією вашої територією. Але оскільки ОБСЄ працює, грунтуючись на консенсусі всіх країн-членів ОБСЄ, Крим не є частиною нашого спостереження", - повідомив Я. Петерсен в інтерв'ю газеті "Известия" в понеділок.

"Про півостров у нашій доповіді нічого не буде", - додав він, відповідаючи на запитання, чи визнає місія результати виборів у Криму.

Я. Петерсен також розповів про те, скільки спостерігачів від БДІПЛ очікується на цих виборах.

"Близько 300 короткострокових спостерігачів приїдуть наступного тижня, безпосередньо до дня голосування. Що стосується довгострокових спостерігачів, то точна цифра - 64 людини. Вони тут перебувають протягом місяця", - зазначив він.

Крім того, за його словами, в день голосування місія БДІПЛ поповниться представниками Парламентської асамблеї ОБСЄ: "Це приблизно 100 осіб. Вони, звичайно, не є членами нашої місії, але ми працюємо в рамках тісної співпраці. Що стосується статусу їхньої акредитації, я поки що в ньому не впевнений, але припускаю, що з цим проблем не виникне - це буде гладкий процес".

Я. Петерсен уточнив, що місія з оцінки потреб порекомендувала задіяти більше короткострокових спостерігачів.

"Важко сказати, скільки людей потрібно, але ми переконані: та кількість, яка у нас вже є, дасть змогу дати справді об'єктивну оцінку виборчого процесу та дню голосування", - запевнив глава місії.

Вибори до Держдуми VII скликання відбудуться в єдиний день голосування 18 вересня 2016 року відповідно до ухваленого в 2014 р. закону, що повертає змішану систему виборів до нижньої палати парламенту.

Згідно із законом, половина з 450 депутатів буде обиратися за партійними списками і половина - за одномандатними округами. Крім того, за законом, до парламенту наступного, сьомого, скликання пройдуть партії, які подолають 5-відсотковий бар'єр (замість 7-процентного до цього).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА