15:51 06.10.2016

Рада удосконалила механізм держреєстрації прав на нерухоме майно

Рада удосконалила механізм держреєстрації прав на нерухоме майно

Верховна Рада України удосконалила механізм державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяження.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захист прав власності" (№ 5067) за основу та загалом проголосував 271 народний депутат.

Зміни покликані удосконалити систему державної реєстрації прав на нерухоме майно. Зокрема передбачається обов'язкове невідкладне повідомлення державним реєстраторам власника об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій.

Вводиться також обов'язкова реєстрація заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону проведення реєстраційних дій у державному реєстрі прав.

Згідно з документом, відновлення реєстраційних дій можливо лише за рішенням суду, яке вступило в законну силу, або заяви власника.

Закон також пропонує надати право Міністерству юстиції України здійснювати моніторинг реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Крім того, передбачається обов'язкове використання державними реєстраторами відомостей Державного земельного кадастру і реєстру документів, які дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт.

Документ збільшив з 30 до 60 днів термін оскарження рішень, дії або бездіяльності державного реєстратора. Закон також передбачає обов'язкове надання у паперовому вигляді витягу з Державного реєстру прав.

Зміни вносяться до законів України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяження", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", "Про нотаріат", Кримінальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, "Про електронний цифровий підпис" тощо.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ВР наступного тижня розгляне проект Держбюджету-2018 у першому читанні

Зареєстровано законопроект про приєднання до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференції

У разі невиконання депутатами вимог протестувальників 17 жовтня частина з них може залишитися біля ВР безстроково - Саакашвілі

ВР заощадила 3 млн грн за рахунок штрафів депутатів за прогули

Перехід на е-реєстр інсулінозалежних хворих дозволить набагато ефективніше використовувати виділені на інсулін кошти

В антикорупційному комітеті ВР назвали "цинічною спекуляцією" аргументацію СБУ щодо е-декларацій

Порошенко переконаний, що у ВР є більшість для створення Антикорупційного суду

ВР наступного тижня розпочне розгляд медреформи в другому читанні - Парубій

До Ради внесено законопроект стосовно обмеження поїздок українців до РФ

У БПП і "Народному фронті" розповіли, які положення доповнять у 2-му читанні законопроект щодо суверенітету України над Донбасом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА