15:45 11.11.2016

"Нормандська четвірка" може вийти на робочий проект дорожньої карти щодо Донбасу до кінця листопада

3 хв читати
"Нормандська четвірка" може вийти на робочий проект дорожньої карти щодо Донбасу до кінця листопада

Представники країн "Нормандської четвірки" до кінця листопада можуть вийти на робочий варіант проекту дорожньої карти щодо імплементації Мінських угод, проте ймовірність того, що сторони погодять єдиний проект документа в короткі терміни, украй невисока, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в дипломатичних колах у п'ятницю.

Співрозмовник агентства нагадав, що зараз усі чотири сторони активно працюють над цим документом, який доручили розробити лідери України, Німеччини, Франції та Росії на останній зустрічі в "нормандському форматі" в Берліні.

"Наприкінці листопада глави МЗС "Нормандської четвірки" проведуть зустріч й обговорять цей робочий проект, озвучать свої пропозиції", - розповів він.

Водночас, за словами співрозмовника агентства, навряд чи сторони зможуть погодити єдиний проект документа, адже залишається багато розбіжностей і протиріч. "Українська сторона чітко окреслила п’ять червоних ліній, які раніше були озвучені і на яких Київ наполягатиме в цих переговорах", - зазначило джерело.

Як повідомлялося, одразу після переговорів у Берліні президент України Петро Порошенко на прес-конференції повідомив, що лідери країн "нормандського формату" дійшли згоди, що глави міністерств закордонних справ підготують дорожню карту щодо імплементації Мінських домовленостей до кінця листопада поточного року, потім її підпишуть глави держав. "Було доручено, щоб до кінця листопада міністри закордонних справ на своїй зустрічі затвердили основи проекту дорожньої карти", - сказав він на прес-конференції за підсумками зустрічі в "нормандському форматі" у Берліні.

За його словами, на зустрічі було визначено основні напрями майбутньої дорожньої карти, а також погоджено, що після розробки та узгодження документ буде підписаний лідерами країн.

Наприкінці жовтня заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв повідомив в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна, що П.Порошенко на зустрічі в "нормандському форматі" у Берліні окреслив п’ять ключових позицій, на включенні до дорожньої карти яких наполягає українська сторона.

За його словами, перша позиція - це питання неконтрольованої нині ділянки українсько-російського кордону. "Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має нарешті отримати безперешкодний доступ на всю тимчасово окуповану територію, зокрема кордон. І, як це було передбачено пунктом 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України та РФ", - пояснив він.

У дорожній карті також необхідно чітко виписати, яким чином Україна відновить повний контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону відповідно до комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.

"Друге - це питання виведення російських військ та озброєння. Ми повинні мати чітке бачення того, коли і як відбуватиметься виведення численної російської армії з української території, зокрема російської техніки", - сказав К.Єлісєєв.

Третє, за його словами, це гарантування безпеки можливих місцевих виборів силами міжнародного компонента.

"Четверте - це питання, пов'язане з розпуском усіх фейкових структур так званих ДНР/ЛНР, створених після 2014 року. Лише уявіть, на сьогодні в Донецьку функціонує 24 псевдо-міністерства та відомства, зокрема так зване міністерство закордонних справ. А в Луганську і того більше. Усі вони були створені для імітації так званої державності на цих територіях", - наголосив заступник голови АП.

І п'яте, за словами К.Єлісєєва, це негайне звільнення всіх українських заручників, які перебувають на окупованих територіях, і українських політв'язнів, яких тримають у в'язницях на території РФ.

Він додав, що є й інші важливі напрями, наприклад економічні та соціальні питання, але ці п'ять є ключовими вимогами української сторони в контексті підготовки майбутньої дорожньої карти. Усі свої пропозиції, за словами заступника голови АП, українська сторона передала своїм партнерам по "нормандському формату".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА