15:00 20.04.2017

Парубій: У ВР може з'явитися нова форма роботи - дебати

Парубій: У ВР може з'явитися нова форма роботи - дебати

Представники парламентських фракцій на зустрічі у рамках "Діалогу Жана Моне" домовилися запровадити дебати як нову форму в роботі парламенту, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Рекомендовано, щоб одним із наступних кроків доопрацювали законодавство щодо введення такої форми роботи Верховної Ради, як дебати. Дебати можуть бути двох форм: з актуальних питань політичного порядку денного держави, а також дебати з урядом для посилення співпраці між урядом та Верховною Радою і посилення контрольної функції Верховної Ради", - сказав А.Парубій на брифінгу в Києві в четвер.

Спікер зазначив, що за результатами зустрічі у форматі "Діалогу Жана Моне", яка відбулася у вівторок та в середу за участю представників усіх фракцій парламенту, визначили також низку інших кроків щодо інформування українського парламенту.

За словами А.Парубія, домовилися про необхідність ухвалити закон, згідно з яким в наступному скликанні парламенту кількість комітетів має співвідноситися з кількістю міністерств. Він нагадав, що такий законопроект уже зареєстрований і включений до порядку денного роботи парламенту - №6256.

"Наступна пропозиція полягає в тому, щоб із наступного скликання запровадити метод справедливого розподілу комітетів між політичними фракціями українського парламенту, т. з. метод Д'Ондта, який застосовується і в Європейському парламенті, і в більшості парламентів Європи", - сказав спікер.

При цьому він зазначив, що такий підхід дасть змогу реалізувати права опозиції в парламенті.

Крім того, А.Парубій додав, що з представниками фракцій парламенту погодили початок підготовки змін до законів про регламент і про комітети Верховної Ради, які дадуть змогу посилити роль комітетів у роботі законодавчого органу.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА