11:43 11.05.2017

Порошенко вирушить до Страсбурга для остаточного підписання документа про безвізовий режим з ЄС

Порошенко вирушить до Страсбурга для остаточного підписання документа про безвізовий режим з ЄС

Президент України Петро Порошенко 17 травня вирушить до Страсбурга, де відбудеться церемонія підписання законодавчого акта про надання Україні безвізового режиму.

"17 травня в Страсбурзі – як ми домовилися з нашими європейськими друзями, - урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Це, напевно, буде одним з най важливіших моїх візитів за три роки на посаді президента", - йдеться у зверненні глави держави з нагоди затвердження радою ЄС, надання Україні безвізового режиму.

П. Порошенко нагадав, що це рішення буде оприлюднено в офіційному журналі ЄС, і через 20 днів потому воно вступить у силу. "Приблизно 11 червня 34 європейських країни включать зелене світло власникам українських біометричних паспортів - для безвізових короткострокових поїздок", - додав він.

Президент прогнозує, що зникнуть черги до посольства і візові центри, "залишиться в минулому виснажлива тяганина зі збором паперів".

За його словами, безвізовий режим - це набагато більше, ніж спрощений спосіб виїзду за кордон, це гігантський крок до Європи, до утвердження свободи людини і незалежності Української держави.

"Ми пориваємо з пострадянським минулим і все більше стаємо частиною єдиного європейського цивілізаційного простору. "Безвіз" - це свідчення стратегічної правильності нашого європейського вибору, незворотності курсу на інтеграцію в Європу. Це і визнання позитивних зрушень на шляху реформ: план візової лібералізації містив майже півтораста пунктів, які забезпечили реальні зміни у багатьох сферах життя", - наголосив президент.

П. Порошенко зазначив, що завдання з отримання безвізового режиму не були простими, виникали зовнішні і внутрішні протидії.

"Але довгий і складний шлях ми пройшли разом. Ми це зробили!"- додав він.

Президент висловив вдячність усім причетним за отримання Україною безвізового режиму з ЄС – політикам, громадянському суспільству, що підтримує рух в Європу, друзів у Євросоюзі і "головне - українським солдатам, які на сході захищають і Україну, і весь континент".

Він також привітав українців з історичним рішенням Ради ЄС.

Як повідомлялося, у четвер Рада Європейського Союзу на рівні міністрів сільського господарства та рибальства на засіданні підтримала рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Міністри розглянули відповідний Регламент Європейського парламенту та Ради ЄС, що вносить зміни до постанови № 539/2001, в якому зазначені треті країни, громадяни яких при перетині зовнішніх кордонів повинні мати візу, і країн, громадяни яких звільняються від такої вимоги (Україна).

Раніше, 28 лютого, на консультаціях країн-членів ЄС, представників Європарламенту та Єврокомісії було досягнуто згоди про запуск візової лібералізації для громадян України.

Тріалог між Радою ЄС, Європейською комісією та Європейським парламентом про надання Україні безвізового режиму завершився 1 березня.

Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу (COREPER) 2 березня підтвердив рішення, досягнуте в рамках тріалога. 9 березня, комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ (LIBE) затвердив проект про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги.

6 квітня депутати Європарламенту більшістю голосів підтримали надання ЄС безвізового режиму для українців.

Таким чином, після затвердження Радою ЄС документ мають підписати президент Європарламенту і представник головуючої в ЄС країни (Мальти), далі документ мають опублікувати в офіційному журналі ЄС.

Рішення про введення безвізового режиму набуде чинності через 20 днів з моменту публікації.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА