14:13 08.09.2017

Кучма: Введення миротворців на Донбас у варіанті Росії є неприйнятним

Представник України в тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо врегулювання ситуації на Донбасі, другий президент (1994-2005 рр.) Леонід Кучма сумнівається, що на території України буде введено миротворчі війська.

На брифінгу в п'ятницю в Дніпрі перед врученням стипендій президентського фонду "Україна" Л.Кучма зазначив, що в тому вигляді, в якому Росія пропонує введення миротворчих військ, "нас це абсолютно не влаштовує".

"Росія хоче загнати в такий кут цю ситуацію, що потім не знатимемо, як вийти", - сказав він.

Л.Кучма висловив сподівання, що якщо миротворчі війська і будуть введені в Україну, то вони мають перебувати на всій території країни: "Миротворчі війська мають стояти на всій території України".

Він не виключив, що миротворчі війська можуть стояти на лінії зіткнення, "але на українсько-російському кордоні обов'язково, кордон - святеє святих".

Представник України в ТКГ також висловив здивування щодо ідеї залучення миротворців до охорони спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. "Що таке миротворчі війська для охорони Спеціальної місії ОБСЄ? Це знущання просто: миротворці мають охороняти миротворців. Миротворчі війська вводять для того, щоб охороняти населення і сприяти припиненню конфлікту протиборчих сторін", - наголосив він.

За словами Л.Кучми, на сьогодні 400 км кордону України, що не охороняється, - це "суто російський кордон".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", Л.Кучма в п'ятницю прибув до м. Дніпра для вручення стипендій президентського фонду "Україна". На розширеному засіданні вченої ради Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара він вручив іменні стипендії фонду найкращим студентам фізико-технічного факультету. Крім того, стипендії отримали студенти Університету ім. Альфреда Нобеля.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА