16:48 22.09.2017

В Україні вже готуються до виборів президента - політолог

2 хв читати

Наразі основні політичні сили в Україні вже готуються до президентських виборів, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Сьогодні основні політичні сили готуються до президентської кампанії. Поки що я не бачу за діями якоїсь підготовки до дострокових парламентських виборів, тому що була б інша стратегія дій", - сказав він на прес-конференції в п'ятницю в агентстві "Інтерфакс-Україна" .

В.Карасьов зазначив, що розмови про об'єднання "Народного фронту" і ""Блоку Петра Порошенка" (БПП) відуваються зараз тому, що влада хоче залишатися об'єднаною і уникнути фрагментацій них процесів. "Влада буде робити все, щоб бути об'єднаною, і робитиме все, щоб президент переобрався на другий термін. А гарантій перемоги немає, тому що вони є лише тоді, коли в другій тур не вийде Юлія Тимошенко", - наголосив він.

Експерт також зазначив, що розмови про об'єднання БПП і "Народного фронту" є хорошою стратегією дисциплінування депутатів цих фракцій, посилення лояльності і активності при голосуванні, тому що коли всі розуміють, що не всі отримають місце в списку, то почнуть активно демонструвати свою лояльність.

В.Карасьов прогнозує, що основні опозиційні сили самостійно йтимуть на майбутні президентські вибори, а спільні дії можуть бути, якщо влада припускатиметься таких помилок, як у ситуації з М.Саакашвілі, але ці об'єднання зусиль будуть епізодичними.

На його думку, оскільки у лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко є реальні шанси перемогти на виборах президента, то в її команді вважають, що краще спочатку перемогти на цих виборах, а потім вже формувати владу і готуватися до парламентських виборів.

У свою чергу, експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко переконаний, що нинішня українська влада на сьогодні ні інтелектуально, ні інституційно не посилюється, і фактично "пустила на самоплив" багато процесів, крім тих, які стосуються прямого контролю грошових потоків.

Він вважає, що єдиною опозиційною партією в парламенті можна назвати "Батьківщину", хоча не розуміє, чому вона голосувала за реформу системи освіти, Радикальна ж партія підтримала бюджет поточного року, а "Самопоміч" заявляє, що підтримує медичну реформу і планує підтримати земельну реформу .

К.Матвієнко не розуміє, навіщо "Батьківщині" об'єднуватися з якимись іншими партіями, маючи розвинену мережу місцевих осередків, фракції у місцевих радах. На його думку, про таке об'єднання можна говорити, якщо воно відбуватиметься навколо якихось реальних "політичних смислів", наприклад, боротьби за новий закон про вибори.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг: ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА