17:49 29.09.2017

Спікер парламенту Молдови сподівається на відновлення переговорів щодо Придністров'я

2 хв читати
Спікер парламенту Молдови сподівається на відновлення переговорів щодо Придністров'я

Голова парламенту Молдови Андріан Канду висловив сподівання, що до кінця року відновляться переговори щодо придністровського врегулювання у форматі "5+2" (Молдова, Придністров'я, Росія, Україна, ОБСЄ, а також спостерігачі від США та ЄС).

"Ми прагнемо відновлення переговорів, обговорення нагальних проблем, щоб до кінця року домогтися бодай якихось результатів. На сьогоднішньому засіданні ми також говорили про те, що необхідно внести до парламенту пропозиції, спрямовані на вирішення проблем, з якими стикаються жителі зони безпеки на лівому та правому берегах Дністра", - сказав А.Канду в п'ятницю журналістам після засідання парламентської платформи щодо врегулювання придністровського конфлікту.

"Це можуть бути питання соціального й економічного характеру, спрощення процедури підтвердження молдовського громадянства для жителів Придністров'я", - додав він.

Він зазначив, що обговорювалася також економічна ситуація в Придністров'ї.

"Це зовсім не проста ситуація. Але вона може ще погіршитися, якщо не буде знайдено рішення щодо участі Придністров'я в Зоні вільної торгівлі з Євросоюзом. Для Придністров'я привілейований режим торгівлі в ЄС було продовжено до 1 січня 2018 року. Наразі вже 65% експорту Придністров'я припадає на Євросоюз (згідно з придністровською статистикою, третину цієї суми становлять постачання електроенергії до Молдови - ІФ). Якщо нам не вдасться знайти вирішення цієї проблеми з Євросоюзом, то економічна ситуація на лівому березі може погіршитися ще більше", - заявив А.Канду.

За його словами, парламент та уряд мають намір розглянути питання про створення спеціального фонду, спрямованого на реінтеграцію країни.

"Такий фонд варто було б створити. Уже сьогодні є країни й організації, які хотіли б допомогти своїми коштами для реінтеграції Молдови. До цього фонду можна залучити європейські кошти, спрямовані на розвиток інфраструктури, ремонт доріг, будівництво мостів. Усе це може надати реальну допомогу й жителям регіону", - сказав спікер парламенту.

Переговори у форматі "5+2" не відбуваються вже протягом трьох років. У 2016 році вдалося провести дві неформальні зустрічі учасників переговорного процесу в Німеччині, але переговори так і не відновилися. На початку червня 2016 року в Берліні було підписано протокол із семи пунктів, після виконання яких потрібно було ухвалити рішення про відновлення переговорів у форматі "5+2". Однак протокол залишився невиконаним, що не дало змоги ухвалити таке рішення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг: ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА