13:10 07.10.2017

Порошенко підписав пролонгацію закону про особливий статус ОРДЛО

Порошенко підписав пролонгацію закону про особливий статус ОРДЛО

Президент України Петро Порошенко підписав закон №2167-VIII "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Про це повідомляє в суботу прес-служба президента України.

Як повідомлялося, цей документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування – ІФ), зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".

У прес-службі президента України зазначають, що цей закон також визначає, що Україна в прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів і норм міжнародного права і статуту ООН. Також у законі зазначено, що суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах міжнародно визнаного кордону є цілісною і недоторканною.

"Закон створює необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей миротворчій операції ООН, зокрема з урахуванням постанови Верховної Ради України від 17 березня 2015 № 253-VIII "Про схвалення звернень від імені України до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй та ради Європейського Союзу стосовно розгортання на території України в міжнародній операції з підтримання миру і безпеки", – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада України продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), який мав втратити силу 18 жовтня 2017 року.

За відповідний закон "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей" (№7164) за основу та в цілому проголосували 229 народних депутатів.

"Відповідальне голосування більшості допоможе нашій армії і надалі тримати оборону з мінімумом жертв, а дипломатам – посилити міжнародний тиск на Росію", – наголосив П.Порошенко у своєму відеозверненні у зв'язку з ухваленням закону.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Глава МЗС Білорусі і спецпредставник США Волкер обговорили врегулювання на Донбасі

Законопроект щодо Антикорупційного суду повинен відповідати Конституції України

Порошенко задоволений співпрацею з США у військово-технічній сфері

Порошенко після зустрічі з прем'єром Польщі: Країнам слід прибрати з порядку денного чутливі історичні питання

Порошенко: Для введення на Донбас повномасштабної місії миротворців потрібно "дотиснути" РФ

Порошенко: Повернення Криму – наш пріоритет

Порошенко приєднався до ланчу Фонду Пінчука в Мюнхені

Порошенко застеріг керівництво Польщі від кроків, які загрожують діалогу з історичних питань

Волкер вірить в ефективність миротворчої місії на Донбасі

Порошенко на зустрічі з Столтенбергом висловив інтерес до залучення більшої допомоги НАТО для прогресу в реформі сфери безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА