16:46 11.10.2017

Законопроект про деокупацію Донбасу нормує армійську операцію і не зменшує повноважень СБУ - Грицак

Законопроект про деокупацію Донбасу нормує армійську операцію і не зменшує повноважень СБУ - Грицак

 Глава Служби безпеки України Василь Грицак вважає, що законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях унормовує і не зменшує повноважень СБУ.

"Цей закон приводить усе в норму. Це - армійська операція, насамперед, хоча, звичайно, там задіяні сили Служби безпеки ... Цей закон жодною мірою не зменшить наших повноважень або функцій", - сказав В.Грицак на брифінгу в Києві в середу.

"У зв'язку з ухваленням цього закону я абсолютно не бачу проблем, тому що насправді біле буде названо білим, а війну буде названо війною", - додав глава спецслужби.

За його словами, те, що відбувалося на сході України, тривалий час називалося АТО, й Антитерористичний центр СБУ "мав грати першу скрипку". "Але, відверто вам скажу, на жаль, чи на щастя, штаб АТЦ не має такого калібру фахівців, які могли б керувати сухопутними військами, артилерією".

При цьому В.Грицак зазначив, що сили СБУ задіяні в АТО: "Наразі їх там налічується тільки відряджених близько 900 офіцерів і військовослужбовців СБУ".

"Повірте, цей закон жодним чином не зменшить наших повноважень або функцій, навпаки, ми матимемо менше посередницьких функцій, де ми номінально значилися, тому що проводиться антитерористична операція ... Служба робила багато тієї роботи, яку не повинна була робити", - резюмував глава СБУ.

Як повідомлялося, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада затвердила в першому читанні президентський проект закону (№7163) про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ПАРЄ закликала РФ дотримуватися міжнародного права в Криму і на Донбасі

Клімкін наразі не бачить позитиву від перенесення переговорів щодо Донбасу з Мінська до Астани

Клімкін щодо миротворчої місії ООН на Донбасі: Ми ще далекі від наших цілей

Клімкін: Дуже складно вести з Росією дискусію щодо миротворців на Донбасі

Пріоритетом роботи МЗС у 2018 році залишаються питання безпеки, звільнення заручників та гуманітарна ситуація на Донбасі

ВР не хвилює позиція Москви стосовно українського законодавства щодо Донбасу - Парубій

Українська делегація в ПАРЄ візьме участь в обговоренні ситуації на Донбасі та закону про освіту

Порошенко заявив, що підпише ухвалений ВР закон щодо Донбасу

Геращенко про закон про реінтеграцію Донбасу: розмови, що він перекреслює мінські домовленості – це словоблуддя

Український закон про реінтеграцію Донбасу перекреслює Мінські домовленості

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА