14:38 12.10.2017

Заяви представників угорської та румунської делегацій у ПАРЄ виглядали як територіальні претензії до України

Заяви представників угорської та румунської делегацій у ПАРЄ виглядали як територіальні претензії до України

Заяви деяких представників угорської та румунської делегацій у Парламентській асамблеї Ради Європи під час розгляду закону України "Про освіту", зокрема його мовної статті, можна розглядати як приховані територіальні претензії до України, заявляє перший заступник голови Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко.

"Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегації взагалі іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України, і це неприпустимо", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

"Їхня риторика носить передвиборний характер і направлена на мобілізацію власного електорату, аби показати, що румунські й угорські політики борються за своїх співвітчизників в усіх куточках світу. Це нечесно використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин із найближчими сусідами", - зазначила вона.

"І ще - в цій дискусії і у своїх поправках (до резолюції ПАРЄ - ІФ) румунські і угорські колеги, по суті, перекреслюють право українських дітей (етнічних румунів і угорців) вивчити українську мову, бути більше конкурентними і мати рівні шанси на вищу освіту... Прикро, бо це не працює на інтереси дітей. Це працює на інтереси дорослих дядь і тьоть", - додала І.Геращенко.

Як повідомлялося, ПАРЄ на осінній сесії провела термінові дебати щодо ухваленого в Україні закону "Про освіту", у тому числі щодо ст.7, що стосується мови викладання, за результатами яких ухвалила резолюцію з рекомендаціями для України, зокрема, виконати зобов'язання, що ґрунтуються на Європейській конвенції про права людини, Рамковій конвенції про захист національних меншин та Європейській хартії регіональних мов або мов меншин. Крім того, Асамблея рекомендує забезпечити гнучкість у забезпеченні імплементації освітньої реформи.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Геращенко заявляє про необхідність захищати права української діаспори

Нового президента ПАРЄ не обрали за підсумками першого туру голосування

У 2020 році в Україні вперше відбудеться ПА НАТО

Україна вимагає доступу міжнародних гуманітарних місій на Донбас

І.Геращенко планує подати в ОБСЄ запит на дані стосовно динаміки присутності представників РФ у складі СММ на Донбасі

Радник глави МВС України повідомив про конфлікт Порошенко і Авакова

Угорські депутати відмовилися спілкуватися з українськими парламентаріями щодо закону про освіту - Геращенко

Україна сподівається на підтримку Німеччиною ідеї про миротворчу місію ООН на Донбасі без участі росіян

Геращенко про заяву Путіна: Не може бути й мови про миротворців лише вздовж лінії розмежування - це не український кордон

Перший віце-спікер ВР не задоволена темпами імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА