17:28 19.10.2017

Депутати мають самі визначитися з виборчою системою, а президент підтримає - І.Луценко

Депутати мають самі визначитися з виборчою системою, а президент підтримає - І.Луценко

Народні депутати мають самі визначитися, за якою виборчою системою йти на вибори, а президент України Петро Порошенко підтримає відповідний законопроект, заявила представник президента в парламенті, депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Луценко.

"Ми налаштовані на прийняття президентського законопроекту про зняття недоторканності народних депутатів. Ми вважаємо, що питання давно назріло, це було частиною президентської програми. Питання антикорупційного суду також розглядатиметься. Питання визначення, за якою виборчою системою йти на вибори, це - прерогатива Верховної Ради. Самі депутати мають визначитися із законом, а президент підтримає", - сказала І.Луценко в кулуарах парламенту, повідомляє в четвер прес-служба "БПП".

Вона також розповіла, що нинішні опозиційні фракції, коли входили до коаліції, виступали проти нового виборчого законодавства.

"Самопоміч", яка входила до коаліції, коли президент запросив їх на консультації щодо виборчого законодавства, просила президента не втручатися в цей процес. Щодо виборчого законодавства є шість законів, які зареєстровані у ВР, але серед депутатського корпусу немає розуміння, консенсусу", - сказала І.Луценко.

Вона зазначила, що фракція "БПП" просить спікера Верховної Ради Андрія Парубія створити робочу групу з питання обговорення виборчого законодавства.

"Також така група потрібна щодо напрацювання антикорупційного законодавства. Але такі закони не пишуться на Майдані, а пишуться в консенсусній позиції, не кровопролиттям", - сказала нардеп.

Вона також пояснила, що президент рекомендує започаткувати зняття недоторканності в 2020 році.

"Внесення змін до Конституції - тривалий процес. Ми сьогодні голосуємо за включення закону до порядку денного, потім документ піде до Конституційного Суду для висновку на відповідність Конституції. На тій самій сесії голосування за зміни до Основного закону не приймаються. Це буде після лютого місяця. Ми вийдемо на процес розгляду закону на кінець 2018 року. І найголовніше, потрібно знайти конституційну більшість - 300 голосів за зняття недоторканності " - додала І.Луценко.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

В Україні розглядають можливість закріплення в Конституції наміру вступити до НАТО

Міжнародні експерти не можуть повністю обирати склад українського Антикорупційного суду - І.Луценко

Закон щодо Донбасу в майбутньому приведе до створення військової поліції у рамках ЗСУ

Парубій прогнозує, що Рада призначить нових членів ЦВК 15 березня

Генпрокурор очікує від Кабміну скасування постанови, що дозволяє здійснювати оперативні заходи на митниці поза контролем прокуратури

Луценко очікує від ВР посилення законодавства у сфері боротьби з корупцією

Генпрокурор: Цього року мають бути завершені розслідування справ українських екс-чиновників санкційного списку

Законопроект щодо Антикорупційного суду повинен відповідати Конституції України

Рада навряд чи змінить систему виборів, але є шанси вдосконалити процедури голосування для ВПО, - Айвазовська

Затримці впровадження угоди про асоціацію Україна-ЄС не може бути жодного виправдання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА