14:37 29.10.2017

Климпуш-Цинцадзе закликала ООН підтримати Резолюцію про права людини в Криму

3 хв читати
Климпуш-Цинцадзе закликала ООН підтримати Резолюцію про права людини в Криму

Найближчими днями Україна подасть резолюцію "Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі" для розгляду до Третього комітету ООН і просить підтримки цього документа, заявляє віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми закликаємо міжнародне співтовариство послідовно реагувати на цинічні порушення прав людини в Криму та посилити політичний і дипломатичний тиск на Кремль з метою забезпечення повернення держави-агресора до поваги положень міжнародного права", - заявила І.Климпуш-Цинцадзе під час заходу, присвяченого ситуації з правами людини в Криму, в офісі ООН у Нью-Йорку (США).

Віце-прем'єр зазначила, що голосування за ухвалення резолюції очікується в другій половині листопада поточного року.

За її словами, відповідно до Статуту ООН, абсолютним пріоритетом міжнародного співтовариства є забезпечення основних прав і свобод людини. Незважаючи на окупацію РФ і примусове введення її правової бази жителі Криму залишаються громадянами України, тому уряд України має намір забезпечити всі можливі засоби захисту їхніх основних прав і свобод на тимчасово окупованій території півострова. "Сьогодні я хочу ще раз підтвердити позицію України: ми не торгуємо територією, як і нашими громадянами, за гроші, нафту або газ. Тому деокупація Криму, як і інших тимчасово окупованих територій, є нашим абсолютним пріоритетом", - зазначила І.Климпуш-Цинцадзе.

Вона привітала оприлюднений 25 вересня звіт "Положення про права людини в тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополі (Україна)" й висловила жаль, що російська окупаційна адміністрація заборонила доступ до Криму для Місії ООН зі спостереження за правами людини в Україні.

"На жаль, масштаби злочинів і порушень, вчинені окупаційною владою в Криму після цього рішення, свідчать про те, що Росія явно ігнорує свої міжнародно-правові зобов'язання", - наголосила віце-прем'єр.

І.Климпуш-Цинцадзе зазначила, що систематичні репресії перетворили Кримський півострів на територію без свободи, де Росія застосовує найгірші практики радянської репресивної машини. "Будь-хто, хто наважується відмовитися від так званого "возз'єднання з Росією", стає жертвою свавільного затримання, переслідування і тортур", - зазначила віце-прем'єр.

Під час заходу українські правозахисники розповіли про погіршення ситуації з правами людини в Криму та звернули увагу присутніх на збільшення політично мотивованих переслідувань, незаконних методів розслідувань, тортури та психологічний тиск, мілітаризацію півострова, незаконну мобілізацію українських громадян на службу в російську армію, переслідування кримчан за участь у мирних зібраннях.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко зазначив, що Міжнародний суд зобов'язав РФ припинити утиски прав кримськотатарського народу на окупованому півострові, а також забезпечити освіту українською мовою. "Ми вважаємо, що випадки невиконання рішень Міжнародного суду мають бути ретельно вивчені системою ООН, щоб, урешті-решт, знайти спосіб змусити держави сумлінно виконувати ці рішення", - заявив він.

В.Єльченко додав, що Україна закликає ООН реагувати на невиконання Російською Федерацією рішення Міжнародного суду щодо ситуації з правами нацменшин в окупованому Криму та змусити Росію дотримуватися цього рішення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Фінляндії закликав Європу сформувати спільний план для переговорів з РФ

РФ вважає себе імперією, а не федерацією, а для імперії їм необхідна Україна - Буданов

Лондон запровадив санкції проти компаній із Центральної Азії, Туреччини, Індії та КНР за постачання продукції подвійного призначення - заява

Каллас: міністри дали «зелене світло» новій ініціативі військової допомоги Україні

Результати виборів в Німеччині дуже позитивні для України – нардеп Клименко

У Німеччині стартували вибори до Бундестагу

Адміністрація Трампа припускає, що зможе завершити війну вже наступного тижня, - ЗМІ

Україна має йти на будь-які переговори з максимально сильною позицією – прем'єр Нідерландів після розмови з Зеленським

ЄС має звернутися до США надати Україні лендліз - Яценюк

Європа більше не може покладатися на захист США - кандидат у канцлери ФРН Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА