Інтерфакс-Україна
16:42 21.11.2017

Нардепи пропонують створити центральний орган виконавчої влади в галузі залізничного транспорту

3 хв читати
Нардепи пропонують створити центральний орган виконавчої влади в галузі залізничного транспорту

Центральний орган виконавчої влади може з'явитися в галузі роботи залізничного транспорту.

Відповідний законопроект "Про залізничний транспорт" зареєстрували близько 20 народних депутатів у Верховній Раді України 17 листопада 2017 року за №7316.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, застарілі методи регулювання залізничної галузі не відповідають сучасним умовам і стримують розвиток конкуренції на ринку залізничних перевезень.

"Чинна редакція закону щодо окремих суб’єктів господарської діяльності на залізничному транспорті загального та незагального користування не встановлює норми, які визначали б особливості їхньої роботи, а також системи взаємовідносин з іншими суб’єктами господарської діяльності та користувачами послуг залізничного транспорту. Одним із завдань проекту акта є усунення таких недоліків у правовому регулюванні", - зазначено в записці.

Серед проблем, на вирішення яких спрямований проект закону, автори також називають низький рівень конкуренції на ринку залізничних перевезень; прогресуюче старіння та значний ступінь зносу основних фондів; відсутність державної підтримки інноваційного розвитку галузі; наявність перехресного субсидування збиткових пасажирських перевезень за рахунок вантажних.

Реалізація проекту акта, на думку авторів, сприятиме підвищенню конкурентоспроможності залізничного транспорту на внутрішньому та міжнародному ринках транспортних послуг, створить додаткові можливості залучення інвестиційних ресурсів для техніко-технологічної модернізації галузі, дасть змогу забезпечити реалізацію відповідних положень Угоди про асоціацію та інтеграцію залізничного транспорту України в єдину залізничну систему Європейського співтовариства.

Згідно з самим документом, до повноважень ЦОВВ у залізничній галузі, зокрема, належать: формування держполітики в галузі залізничного транспорту, безпеки на залізничному транспорті; визначення пріоритетних напрямів розвитку; затвердження правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу залізничним транспортом, правил перевезення вантажів залізничним транспортом; затвердження порядків ведення реєстрів перевізників, операторів залізничного рухомого складу, під'їзних колій; укладення договору про надання суспільно важливих послуг із перевезення пасажирів залізничним транспортом; затвердження методики формування тарифів на послуги з доступу до інфраструктури; затвердження інвестиційних програм.

На думку екс-заступника міністра інфраструктури України Олександра Кави, пропозиція про створення ЦОВВ на залізниці є логічною і правильною після створення ПАТ "Укрзалізниця", оскільки державні функції від Державної адміністрації залізничного транспорту нікому не було передано.

"Державна адміністрація залізничного транспорту поєднувала в собі господарські та державні функції, перші перейшли до ПАТ, другі повисли в повітрі", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

О.Кава також уточнив, що ідею створення такого ЦОВВ не варто плутати з оприлюдненою раніше ідеєю про створення Нацкомісії регулювання в галузі транспорту (НКРТ), оскільки ці два органи мають різні повноваження та завдання.

На запитання про те, чому в новому законопроекті немає норм про відкритий ринок перевезень, експерт відповів, що відкриття ринку є досить спірним питанням і явно не в інтересах країни, а лише на руку окремим олігархам.

Стосовно поданих раніше ідей щодо монетизації пільг на залізничному транспорті О.Кава наголосив, що такий хід, якби він і був закріплений у новому законопроекті, нічого не дав би.

"Говорити треба не про монетизацію пільг, а про запровадження державних дотацій за перевезення пасажирів. Наприклад, тариф на поїздку в приміському сполученні покриває лише 8-15% витрат на перевезення пасажирів. Навіть якщо не буде пільговиків, або УЗ отримає компенсацію за перевезення пільговиків, то ситуація не виправиться. Скрізь у ЄС за перевезення пасажирів залізниці отримують дотації з бюджету. Сумарний розмір дотацій залізницям у ЄС із бюджетів сягає EUR75 млрд на рік. Водночас УЗ жодних дотацій від держави ніколи не отримувала й не отримує", - резюмував експерт.

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА