07:48 30.11.2017

Збільшення витрат на безпеку може спровокувати гонку озброєнь, попереджають в НАТО

Збільшення витрат на безпеку може спровокувати гонку озброєнь, попереджають в НАТО

У НАТО зазначають значне збільшення ризику виникнення великого міждержавного конфлікту, заявив верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації Денис Мерсьє, повідомляє "Голос Америки".

"Ми бачимо значне збільшення ризику виникнення великого міждержавного конфлікту", - заявив Д.Мерсье в інтерв'ю Reuters за лаштунками Берлінської конференції з питань безпеки.

У доповіді НАТО, яка видається кожні чотири роки, названі 20 глобальних тенденцій, які можуть вплинути на Північноатлантичний Альянс до кінця 2035 року, починаючи від штучного інтелекту і прискорення розвитку технологій і закінчуючи змінами клімату і зростаючої нерівності.

Згідно з доповіддю НАТО, зростаюча військова міць Китаю і Росії буде створювати виклики для Євроатлантичного альянсу в найближчі роки, а заходи НАТО щодо посилення своїх можливостей можуть призвести до нової гонки озброєнь.

У доповіді вказується, що витрати на оборону почали рости після анексії Росією українського Криму в 2014 році, а прогнози передбачають подальше їх збільшення до 2045 року. Автори документа попереджають, що збільшення витрат "може створити дилему безпеки і спровокувати гонку озброєнь, як це було під час "холодної війни".

Окрім того, легкий доступ до технологій і глобальний характер кіберпростору полегшить розширення терористичних мереж, погрожуючи існуючої майже монополії, яку державні суб'єкти мають в області високотехнологічної зброї, зазначають в НАТО.

Екологічні фактори також будуть відігравати велику роль, від більш високих темпів стихійних лих до посилення відкриття Арктики, йдеться в доповіді, а також зростання глобального боргу і зменшення довіри до фінансових установ.

"Конкуруючі бюджетні пріоритети і фіскальні обмеження в державах-членах НАТО можуть перешкоджати їх здатності задовольнити вимоги Альянсу в майбутньому", - йдеться в доповіді.

Команда Д.Мерсье навесні оприлюднить додаткову доповідь, в якій буде міститися інформація про те, що НАТО повинно зробити, щоб реагувати на ці тенденції.

"Глобальне усвідомлення є більш необхідним, ніж раніше. Ми повинні бути готові до будь-якого сценарію", - сказав він, зазначаючи, що глобалізація означає, що Альянс повинен зважити чинники за межами свого регіону, включаючи військову експансію Китаю і Індії.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Турчинов обговорив із військовим керівництвом НАТО можливість розширення військових програм

Турчинов перебуває з візитом у штаб-квартирі НАТО

Київ вийшов на новий формат річної програми співпраці з НАТО

Трамп вважає, якщо член НАТО не платить свою частку, він повинен покинути альянс

Блокування Угорщиною євроінтеграції України опротестували 11 країн-членів НАТО

У НАТО хочуть бачити більше дій Росії щодо України "в правильному напрямі"

НАТО продовжить надавати Україні політичну та практичну підтримку

Україна для отримання перспектив членства в ЄС і НАТО має виконати своє домашнє завдання - Гопко

Вступ України в НАТО - це членство в "клубі" єдиних цивілізаційних цінностей, високих демократичних стандартів

Порошенко заявив про референдуми щодо вступу до НАТО і ЄС, переконаний у їхньому позитивному результаті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА