12:51 06.12.2017

Блокування Угорщиною євроінтеграції України опротестували 11 країн-членів НАТО

Блокування Угорщиною євроінтеграції України опротестували 11 країн-членів НАТО

- Німеччина і ще десять країн-членів НАТО висловили незгоду з діями Угорщини щодо блокування євроатлантичних ініціатив України через закон про освіту, повідомляє інтернет-видання "Європейська правда" з посиланням на місцеву пресу.

"У листі держави чітко дали зрозуміти, що конфлікт між Угорщиною і Україною не повинен виноситися у площину НАТО. Крім того, вони заявили, що не зовсім розуміють, у чому полягає проблема, і не вважають її настільки складною, щоб через неї ставити під загрозу стратегічні інтереси Альянсу", - зазначає видання.

У листі також йдеться, що суперечності щодо України на високому рівні в НАТО є сигналом для Москви, оскільки будь-які розбіжності в Альянсі - це успіх для Російської Федерації.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту". Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

27 жовтня Угорщина заблокувала засідання комісії Україна-НАТО в грудні 2017 року.

"Угорщина не може підтримати інтеграційні прагнення України, тому вона наклала вето на скликання саміту НАТО-Україна в грудні", - заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

Міністр нагадав, що після ухвалення Верховною Радою закону "Про освіту" Угорщина дала обіцянку, що угорська дипломатія використає всі інструменти, щоб перешкоджати євроінтеграційним прагненням України.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА