19:25 04.01.2018

Співвідношення українців, які отримали в Польщі статус біженця, дозвіл на роботу та візи, дуже привабливе для її економіки

Співвідношення українців, які отримали в Польщі статус біженця, дозвіл на роботу та візи, дуже привабливе для її економіки

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що кількість українців, які отримали протягом останніх двох років у Польщі статус біженця порівняно з тими українцями, котрі отримали дозвіл на роботу в цій країні, а також оформили польські візи, є "дуже привабливим" для польської економіки.

"Біженці – це категорія міжнародного права. Їм потрібно допомагати. За два роки такий статус у Польщі отримали 88 українців. При цьому майже 300 тис. одержали дозвіл на роботу, а понад 2 млн – візи, витративши кілька мільярдів євро (польська статистика:)", - написав П.Клімкін у своєму акаунті у Twitter у четвер.

При цьому він додав: "Мені, як математику, таке співвідношення видається дуже симпатичним для польської економіки. Навіть не враховуючи того, що саме українці рятують конкурентоспроможність економіки Польщі".

Як повідомлялося, в ефірі одного з польських телеканалів 1 січня прем'єр Польщі Матеуш Моравецький пояснив відмову Варшави приймати мігрантів з Африки та Близького Сходу тим, що країна нібито прийняла "як мінімум кілька десятків або, можливо, сотень тисяч біженців з України".

Раніше, пояснюючи відмову Польщі від розміщення у себе біженців, котрі прибувають до Європейського Союзу, про нібито "тисячі" біженців з України також заявляли інші польські високопосадовці.

При цьому 31 грудня 2017 року посольство України в Польщі оприлюднило офіційну інформацію Управління з питань іноземців Польщі, згідно з якою протягом січня-жовтня 2017 року до управління звернулися 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист. У 2016 році таких звернень було 1306, що свідчить про зменшення цієї категорії осіб майже вдвічі.

Протягом 10 місяців 2017 року компетентні органи Польщі надали статус біженця 56 громадянам України (у 2016 році – 32) і прийняли 175 рішень про надання українцям статусу особи, яка потребує додаткового захисту (в 2016 році було 64 такі рішення).

При цьому станом на 1 липня 2017 р. дозволи на проживання в Польщі мали понад 128 тис. громадян України (з них 79 осіб мали статус біженця).

Упродовж першого півріччя 2017 р. громадянам України видали понад 92 тис. дозволів на роботу різних типів. Для порівняння, протягом 2016 року українці отримали близько 103 тис. дозволів на роботу, а за перше півріччя 2016 р. - понад 42 тис. дозволів, що свідчить про зростання зазначеного показника поточного року майже вдвічі.

Водночас дипломатичні/консульські установи Республіки Польща за 9 місяців 2017 р. оформили понад 988 тис. віз (національні та шенгенські). Порівняно з аналогічним періодом 2016 р. кількість виданих віз залишилася практично незмінною, проте кількість виданих національних віз типу Д (працевлаштування, навчання, возз'єднання з сім'єю) в 2017 році збільшилася в 1,5 разу.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Клімкін запросив главу МЗС Чехії відвідати Україну

Клімкін: Позиції Києва та Москви з питань звільнення українських заручників і миротворців ООН на Донбасі дуже далекі

Глава Євроради допустив вихід Польщі з ЄС

Клімкін запропонував провести відкритий урок фізики: Кілька формул згадаю

Новий глава МЗС Польщі сподівається на швидке врегулювання історичних проблем з Україною

Глави МЗС України та Польщі домовилися зустрітися найближчим часом

Новим міністром закордонних справ Польщі призначено професора Чапутовича

Глави МЗС України та Норвегії домовилися про зустріч найближчим часом

Геращенко: Польща прийняла менше сотні біженців з України, і прирівнювати до них українців, які працюють на польську економіку, - нонсенс

Клімкін підтримує ідею Макрона про боротьбу з фейковими новинами, особливо в період виборів

ОСТАННЄ

ВР не підтримала поправку про розрив дипвідносин із РФ

Нардеп Ничипоренко полишив групу "Вiдродження" у Раді

Щоб РФ погодилася на український формат миротворчої місії ООН на Донбасі, потрібен комплекс кроків - Кравчук

Кравчук: Заява Путіна про техніку в Криму - демагогія

Питання про вступ України до НАТО можна виносити на референдум, тому що є підтримка суспільства - Л.Кравчук

Денонсація "великого договору" України і РФ не звільнить Москву від відповідальності за порушення державних кордонів України

Розслідування шахрайства в "ПриватБанку" буде кроком у боротьбі з корупцією - посольство США

І.Геращенко вимагає від Кабміну надати точні цифри збитків від блокади Донбасу

Європарламент проведе дебати щодо впливу "російської пропаганди" в країнах ЄС

Хорватія підтримує позицію щодо продовження санкцій стосовно РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА