14:48 13.03.2018

Рада зберегла "Чорноморнафтогазу" право витребувати в міжнародних судах збитки за кримські активи

Рада зберегла "Чорноморнафтогазу" право витребувати в міжнародних судах збитки за кримські активи

Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким встановлюється мораторій на стягнення заборгованості з ПАТ "Чорноморнафтогаз" до 1 січня 2019 року.

Законопроект №5370 з урахуванням пропозицій президента України на засіданні у вівторок підтримали 230 народних депутата.

"Ми хочемо зберегти державну компанію "Чорноморнафтогаз", зберегти її юридичне право звертатися до міжнародних судів для того, щоб повернути і захистити українські енергетичні активи, що залишилися в анексованому Криму", - зазначив перед розглядом документа в.о. голови комітету Ради з ПЕК Олександр Домбровський.

Як повідомлялося, в травні 2017 року Верховна Рада прийняла законопроект №5370 про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України, згідно з яким встановлюється мораторій на порушення справ про банкрутство компанії.

При цьому надані "Чорноморнафтогазу" спеціальні дозволи на користування надрами на окупованій території, термін дії яких закінчився в період анексії Криму, будуть автоматично продовжені на період тимчасової окупації.

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон і повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

У березні 2014 року в результаті анексії Криму Російською Федерацією "Чорноморнафтогаз" втратив доступ до виробничих потужностей і газових родовищ на півострові і шельфі.

Наразі товариство зареєстровано в Києві, вживає заходів із налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

НАК "Нафтогаз України" залучив компанію Covington&Burling LLP (Нью-Йорк, США) до захисту своїх інтересів в рамках тяжби за втраченими кримськими шельфовими активами, і в лютому 2016 року він вручив РФ офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між країнами.

У вересні 2017 року "Нафтогаз України" повідомила про подання спільно з шістьма дочірніми компаніями до сформованого при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі суду позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням РФ активів групи в АР Крим. "Нафтогаз" оцінює збитки групи в результаті окупації Криму в суму близько $8 млрд і очікує винесення судом рішення у справі до кінця 2018 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Путін набирає на виборах 73,9% голосів

Порошенко обговорив з віце-прем'єром Кувейту регіональну безпеку і попросив сприяння в отриманні статусу спостерігача у ОІС

Порошенко і прем'єр Кувейту домовилися провести засідання міжурядової комісії в Києві упродовж року

Порошенко звернувся до голови Нацасамблеї Кувейта стати на захист кримських татар

Учасники акції за розрив дипвідносин з РФ закидали під'їзди до російського консульства в Києві яйцями і зеленкою

Порошенко домовився з еміром Кувейту про можливість отримання українцями кувейтських віз в аеропорту

Міжнародні партнери України не визнають вибори президента РФ в окупованому Криму

Кувейт підтримує ініціативу України щодо місії миротворців на Донбасі

Париж не визнає підсумки голосування з виборів президента РФ в Криму

Клімкін відвідає Брюссель 18-19 березня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА