Інтерфакс-Україна
18:34 14.03.2018

МЗС підготувало пропозиції щодо припинення або денонсації договору про дружбу з РФ

3 хв читати
МЗС підготувало пропозиції щодо припинення або денонсації договору про дружбу з РФ

Міністерство закордонних справ України підготувало пропозиції та аналіз щодо призупинення або денонсації договору про дружбу, співпрацю і партнерство з РФ, а також проводить аналіз угод у рамках СНД.

"Щодо договору: МЗС України підготувало пропозиції та аналіз щодо можливого повного або часткового припинення договору або денонсації. Ми підготували різні опції. Остаточне рішення ухвалюватиме президент", - сказала речниця МЗС Мар'яна Беца в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

За її словами, наразі зовнішньополітичне відомство також підготувало пропозиції щодо виходу із СНД.

"Україна має на меті вийти з СНД, остаточне рішення ще не ухвалено. Нам необхідно зрозуміти, які угоди важливі для наших громадян, і ми продовжуємо цей аналіз", - пояснила М.Беца.

Вона додала, що вихід із СНД не означає автоматичного виходу з договорів у рамках СНД.

Речниця МЗС нагадала, що Україна не є стороною організації, а також не брала участі в засіданнях вищого рівня з моменту початку агресії Росії проти України.

Раніше народний депутат України Світлана Заліщук повідомила, що МЗС України підготувало пропозиції про вихід країни з органів СНД та денонсацію договору про дружбу з РФ.

"Міністр Павло Клімкін у нашому комітеті із закордонних справ анонсував, що МЗС підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсацію договору про дружбу, співробітництв і партнерство між Україною і Росією", - написала С.Заліщук на сторінці у Facebook у середу.

Вона зазначила, що на питання, коли можна очікувати таких дій, міністр повідомив, що рішення залишається за главою держави.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року строком на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено строком на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 роки) і закінчувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання про припинення дії договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дію було автоматично продовжено на наступний десятирічний період.

Згідно з Угодою про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА