10:42 26.06.2018

Почастішання в Україні фактів насильства може свідчити про інспіровану ззовні радикалізацію суспільства - МінТОТ

3 хв читати

Дослідження й аналіз інформації з відкритих джерел, проведених Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ), свідчать, що в Україні відбувається близько 300 випадків різного ступеня насильства щомісяця, свідчать про радикалізацію настроїв і неконтрольоване використання зброї для вирішення суперечок.

"Майже кожен такий випадок одразу підсилюються та поширюється російськими ЗМІ, що є підтвердженням гібридних загроз для всієї країни – загроз у невійськовій сфері для дестабілізації українського суспільства через різні механізми. Сьогодні РФ використовує внутрішні проблеми України, які виникають на національному, ідеологічному ґрунті, а також радикальні настрої – так держава стає легкою здобиччю агресора. Російська пропагандистська машина дискредитує Україну на міжнародній арені та збурює розбрат всередині країни", - повідомляє прес-служба МінТОТ.

При цьому в інформації зазначається, що РФ уже чотири роки використовує тезу про "розгул фашизму" в Україні та випадки насильства, які тут трапляються, є найкращою ілюстрацією такого міфу. Наприклад, написи з нацистською символікою регулярно з’являються в публічних місцях у великих містах, зокрема у Києві – біля метро, вокзалів, стадіонів. На них не особливо звертають увагу люди, але їх одразу демонструють російські ЗМІ".

МінТОТ також фіксує випадки застосування будь-якої зброї, як окремими особами, так і радикально налаштованими угрупованнями під час вчинення насильницьких акцій. Зокрема, протягом 2010-2016 років в Україну було завезено з Туреччини 404 тис. сигнальних пістолетів, "які легко переробляються в травматичну зброю".

У міністерстві зазначають, що такий пістолет був використаний під час одного з нападів на табір ромів, а таких нападів лише за два останній місяці в різних регіонах було здійснено п’ять. Загалом в Україні офіційно зареєстровано понад 900 тис. одиниць зброї. Водночас, за оцінками міжнародних експертів, кількість зареєстрованої та нелегальної зброї сягає понад 4,4 млн одиниць.

"Ми маємо ситуацію, коли рівень радикалізації суспільства накладається на вільний доступ до зброї, а це вже небезпека для існування держави. Такі випадки не можна зводити виключно до поліцейської функції – покарання за такі дії це лише частина вирішення проблеми. Вже чотири роки ми живемо в суспільстві, в якому насильство стає нормою, і особливо це має вплив на тих, кому у 2014 році було по 12-13 років. Молодим людям, яких використовують для цих цілей, часто хочеться бути причетними до якоїсь ідеї, хочеться слави, часто це і матеріальне заохочення. До речі, РФ не блокує сторінки українських радикальних організацій в Інтернеті, що видається дуже дивним. Просвітництво – велика частина відповідальності держави, і це не лише національно-патріотичне виховання, це дискусія про культуру діалогу, яка існує у світі, про вирішення проблем і конфліктів не силовими методами", - переконаний глава МінТОТ Вадим Черниш.

У міністерстві наголошують, що радикалізоване суспільство, звичка вирішувати проблеми не через дискусію і діалог, а через насильство, майбутні вибори – всі чинники "можуть стати справжнім вибухом".

"Кому це вигідно? Звісно, країні, яка підтримує тезу про "небезпечну Україну" з 2014 року. Слід зазначити, що пропаганда - це лише частина доктринального підходу РФ, який полягає в послабленні України та прагненні приєднати її до складу так званої імперії не так військовим шляхом, як використанням слабкостей нашого суспільства", - вважають у МінТОТ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

Віталій Кличко зустрівся з послами країн G7 та ЄС з нагоди Дня Європи

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

Єврейська конфедерація України закликала Верховну Раду визнати ХАМАС терористичною організацією

Звання "Почесний громадянин Києва" присвоєно Валерію Залужному та Ліні Костенко - Кличко

Порошенко в Берліні представив план спільної перемоги над агресором і застеріг союзників – Путін не планує зупинятись в Україні

Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до Ради під час воєнного стану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА