11:47 11.03.2019

Миротворча місія на сході України має допомогти виконанню Мінських угод - генсек ОБСЄ

2 хв читати
Миротворча місія на сході України має допомогти виконанню Мінських угод - генсек ОБСЄ

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер (Thomas Greminger) підтримує ідею направлення на Донбас миротворчої місії ООН та вважає, що її завданням має бути реалізація Мінських домовленостей.

Таку думку він висловив в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Констатувавши, що у виконанні Мінських домовленостей нині спостерігається застій, Т.Гремінгер зазначив: "Якщо миротворча операція допоможе подолати безвихідь і реалізувати Мінські угоди, я тільки буду за. ОБСЄ була організацією, яка дуже позитивно відреагувала на цю ідею". У зв'язку з цим співрозмовник агентства нагадав, що саме ОБСЄ виступила з ідеєю про спільну з ООН місію, "спільну операцію ООН-ОБСЄ".

"Проте нині ми бачимо, що немає єдиного розуміння того, якою буде така операція з погляду розміру, сфери охоплення, мандата. Я хотів би відзначити одну річ: така операція повинна буде виконати те, що у нас є, а це - Мінські угоди. Миротворча операція не буде спрямована ні на що інше, окрім цього. Боюся, що доки немає апетиту для реалізації Мінська, ми також не зможемо прийти до спільного розуміння того, до чого може бути подібна така операція", - вважає Т.Гремінгер.

При цьому генсек запевнив, що в ОБСЄ "всі за і були б раді зробити свій внесок". "Але поки що ми далекі від спільного розуміння. Якщо ви створите спільне розуміння, це буде здійсненне", - вважає співрозмовник агентства.

Мінські домовленості є комплексом документів, спрямованих на врегулювання ситуації на сході України: Мінський протокол, підписаний 5 вересня 2014 року в Мінську, яким передбачається припинення вогню на території Донецької та Луганської областей України, і друга мінська угода, погоджена на саміті в Мінську 11-12 лютого лідерами РФ, України, Німеччини та Франції ("нормандською четвіркою") і підписана Контактною групою з числа представників України, Росії, ОБСЄ і так званих ЛНР і ДНР.

Остання зустріч Нормандської четвірки на рівні глав держав і урядів відбулася 19 жовтня 2016 року в Берліні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА