10:17 24.07.2019

Мей подає у відставку з посади глави уряду Британії

4 хв читати
Мей подає у відставку з посади глави уряду Британії

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей у середу піде з посади голови уряду з огляду на перемогу Бориса Джонсона на виборах лідера Консервативної партії.

Очікується, що Мей востаннє виступить перед парламентом, а потім вирушить до Букінгемського палацу, де королева Великої Британії Єлизавета II прийме її відставку.

Отже, із середи Джонсон змінить Мей на посаді глави британського уряду.

Напередодні стало відомо, що Борис Джонсон став новим лідером Консервативної партії Великої Британії. На виборах лідера партії він упевнено випередив свого суперника - главу МЗС Джеремі Ганта.

Джонсон, фаворит перегонів за цю посаду, набрав 92 153 голоси, його суперник Гант отримав 46 656 голосів членів Консервативної партії, повідомили організатори голосування.

Явка становила 87,4%.

Голосування на виборах консерваторів завершилося в понеділок: відправити свої бюлетені члени Консервативної партії могли до 17:00 за лондонським часом (19:00 за київським часом).

Голосування стартувало 6 липня, воно відбувалося поштою. Обрати нового лідера консерваторів могли 160 тис. членів партії. Для перемоги кандидат мав набрати більше ніж 50% голосів, причому новий лідер Консервативної партії стає прем'єр-міністром Великої Британії, змінивши на цій посаді Терезу Мей, що подала у відставку.

Борису Джонсону 55 років, він народився в Нью-Йорку, потім із сім'єю переїхав до Брюсселя, а потім до Лондона. Освіту Джонсон здобув в Ітонському коледжі, потім вступив до Оксфордського університету, де займався стародавньою літературою та класичною філософією. Після університету він почав працювати журналістом, а в 2001 році став членом палати громад парламенту Великої Британії від Консервативної партії.

Помітним гравцем на британській політичній арені Джонсон став у 2008 році, коли обійняв посаду мера Лондона. Цю посаду Джонсон зберігав до 2016 року, приділяючи особливу увагу боротьбі зі злочинністю та транспортним проблемам у місті. Багатьом Джонсон запам'ятався як мер, який їздив на роботу на велосипеді.

У 2016 році Джонсон став міністром закордонних справ Великої Британії в уряді прем'єр-міністра Терези Мей, але у 2018 році залишив цю посаду через розбіжності з Мей щодо Brexit.

Джонсон здобув велику підтримку однопартійців, незважаючи на свою жорстку позицію стосовно Brexit. Джонсон заявляв, що Велика Британія має вийти з ЄС до 31 жовтня за будь-якого розкладу. Його конкурент Гант зайняв м'якшу позицію, заявивши, що в принципі він готовий до виходу з ЄС без угоди, але може і продовжити терміни Brexit, якщо це допоможе укласти угоду з Брюсселем.

Водночас британські ЗМІ вважають, що деякі члени консервативної партії вже готові протистояти Джонсону та його позиції щодо Brexit. Також ЗМІ ставлять під сумнів можливість Джонсона здобути підтримку більшості в палаті громад, що, на їхню думку, може призвести до того, що Тереза Мей не зможе рекомендувати його королеві Єлизаветі II як свого наступника.

Противники Джонсона, за даними газети The Guardian, мають намір за літо подивитися, чи зможе новий прем'єр уникнути виходу з ЄС без угоди, і, в іншому випадку, почати діяти проти нього.

Кілька членів кабінету міністрів уже заявили, що підуть у відставку в разі перемоги Джонсона. Зокрема, йдеться про міністра фінансів Великої Британії Філіпа Геммонда і міністра юстиції Великої Британії Девіда Гока. У понеділок на знак протесту проти ймовірної перемоги Джонсона пішов у відставку заступник міністра закордонних справ Великої Британії Алан Данкан.

Джонсон під час передвиборних дебатів порушував і інші актуальні для британців теми. Так, Джонсон розповідав про масштабні інфраструктурні проекти, наприклад, про намір побудувати міст, який сполучатиме острів Велика Британія з Північною Ірландією.

Також Джонсон повідомляв, що має намір підвищити рівень доходу, за якого британці виплачують 40-відсотковий прибутковий податок, з 50 тис. фунтів до 80 тис. фунтів на рік. Джонсон запропонував збільшити до 5 тис. фунтів стерлінгів фінансування на кожного учня державної школи у Великій Британії. Нині мінімум становить 4,8 тис. фунтів.

Джонсон має намір виділити додаткові кошти, щоб збільшити кількість поліцейських у Великій Британії. Також він хоче переглянути і, ймовірно, скасувати так звані податки "на пороки", наприклад на цукор, але не на алкоголь і тютюн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Віталій Кличко зустрівся з послами країн G7 та ЄС з нагоди Дня Європи

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

Єврейська конфедерація України закликала Верховну Раду визнати ХАМАС терористичною організацією

Звання "Почесний громадянин Києва" присвоєно Валерію Залужному та Ліні Костенко - Кличко

Порошенко в Берліні представив план спільної перемоги над агресором і застеріг союзників – Путін не планує зупинятись в Україні

Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до Ради під час воєнного стану

Сі Цзіньпін підтримає мирну конференцію щодо України, якщо за її проведення виступатимуть і Москва, і Київ

Макрон закликав Нетаньягу домовитися з ХАМАС про перемир'я та звільнення заручників

Порошенко після служби в Михайлівському соборі привітав усіх із Великоднем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА