12:28 15.10.2020

Створення ВЕЗ на Донбасі дасть змогу Україні забезпечити можливість "вкорінення справді ефективної моделі реінтеграції" - Офіс президента

3 хв читати
Створення ВЕЗ на Донбасі дасть змогу Україні забезпечити можливість "вкорінення справді ефективної моделі реінтеграції" - Офіс президента

Запитання про підтримку ідеї створення вільної економічної зони на Донбасі, яке планується винести на всенародне опитування 25 жовтня, є наріжним для мирного плану України та дасть змогу забезпечити можливість "вкорінення справді ефективної реінтеґраційної моделі", зазначають в Офісі президента України.

"Друге питання буде присвячене саме цій темі, яка є наріжною для багатовекторного мирного плану держави. Прийшовши на дільницю для голосування на місцевих виборах, українці зможуть самостійно відповісти на питання про створення в Донецькій і Луганській областях вільної економічної зони. Це вкрай важливе питання, яке зможе забезпечити країні можливість укорінення справді ефективної реінтеграційної моделі. Мова про концепцію регіональної економіки, яка "зшиває" регіон, робить його привабливим для бізнесу, системно відновлює інфраструктуру", - роз'яснили в Офісі президента в четвер.

У ОП зазначили, що Україна обов'язково поверне тимчасово окуповані території Донбасу, але прискорити цей процес, спростити реінтеграцію, відійти від "від традиційно пасивного очікування позитивного рішення можна лише за рахунок більш проактивної та ініціативної нашої позиції".

"Виходимо саме з тієї мотивації, що створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальних економічних умов суттєво вплине на темпи та концепції дієвої реінтеграції. Звісно, якщо це підтримають українці", - зазначили в Офісі Зеленського.

Там наголосили, що спочатку все відбуватиметься на підконтрольній Україні території Донбасу. "Ці райони наразі переживають значний негативний вплив від війни, що розгорнулася поруч. Регіон стає дедалі більш депресивним, що змушує людей залишати його та свої домівки. Тому й потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і зацікавлення людей і бізнесів залишатися працювати саме на цій території", - йдеться в коментарі.

В Офісі президента переконані, що прискорений економічний розвиток підконтрольної державі території Донбасу може бути наочним аргументом для абсолютно всіх жителів тимчасово окупованої території обирати саме Україну.

"Усвідомлюємо, що ворожий пропагандистський вплив на частину нашого народу, яка залишається в умовах тимчасової окупації та живе неподалік лінії розмежування, все ще є. Крім того, поки не проведена повна деокупація, яку ми ставимо за ключову мету на переговорах щодо Донбасу в усіх форматах, зберігається ризик ескалації. Відповідно, залучення на Донбас провідних компаній, підживлення економічного розвитку за рахунок масштабних партнерських програм можуть стати також інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили. І додатковим аргументом для світових держав допомагати Україні, захищаючи роботу своїх компаній на Донбасі", - вважають в ОП.

В Офісі президента впевнені, що спеціальний найбільш лояльний підхід до оподаткування, принципово комфортні умови державного нагляду за діяльністю бізнесу можуть суттєво допомогти українському Донбасу, спочатку вільному, а потім і звільненому.

"Тож вирішення питання, як саме ефективно маємо відновлювати Донбас, залежатиме від участі громадян в опитуванні 25 жовтня. Усвідомлюємо, що такий формат голосування людей щодо питань загальнонаціональної важливості не може мати прямих юридичних наслідків. Але його політична вага буде такою, що у середовищі політиків не зможуть ігнорувати вибір народу. Яким буде цей вибір – залежить від кожного учасника голосування", - резюмували в ОП.

Як повідомлялося, 15 жовтня президент України Володимир Зеленський запропонував українцям як друге запитання на всенародне опитування, яке планується провести в день місцевих виборів 25 жовтня, висловитися про те, чи підтримують вони створення на Донбасі вільної економічної зони.

Як повідомлялося, 13 жовтня президент України Володимир Зеленський оголосив про проведення в країні в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня всенародного опитування, на якому громадянам буде запропоновано відповісти на п'ять запитань.

14 жовтня Зеленський запропонував українцям як перше запитання на всенародне опитування висловитися про те, чи потрібно запроваджувати в країні довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

Віталій Кличко зустрівся з послами країн G7 та ЄС з нагоди Дня Європи

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

Єврейська конфедерація України закликала Верховну Раду визнати ХАМАС терористичною організацією

Звання "Почесний громадянин Києва" присвоєно Валерію Залужному та Ліні Костенко - Кличко

Порошенко в Берліні представив план спільної перемоги над агресором і застеріг союзників – Путін не планує зупинятись в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА