13:55 27.05.2021

ТСК ВР із розслідування дій посадових осіб проти суверенітету України у липні займеться "справою вагнерівців" - Безугла

2 хв читати
ТСК ВР із розслідування дій посадових осіб проти суверенітету України у липні займеться "справою вагнерівців" - Безугла

 "Справа вагнерівців" стане першим питанням у полі зору тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з розслідування дій посадових осіб проти суверенітету України, заявила її голова, заступник голови парламентського комітету з нацоборони Мар'яна Безугла (фракція "Слуга народу").

"Про роботу ТСК парламенту з розслідування дій посадових осіб проти суверенітету України: червень - запуск: додавання членів до комісії, організація роботи; липень - розглядаємо перше питання ("вагнерівці"), формуємо перелік таких питань", - повідомила Безугла у четвер у Facebook.

Народний депутат пообіцяла, що перші результати роботи ТСК будуть вже наприкінці липня.

Вона також розповіла, що засідання комісії будуть "закритими", але після них плануються брифінги членів ТСК.

Верховна Рада 19 травня створила ТСК із розслідування можливих злочинів представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету й територіальної цілісності України.

Як повідомлялося, 29 липня 2020 року біля Мінська затримали 33 членів ПВК "Вагнера".

12 серпня Офіс генерального прокурора (Україна) звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб із російської Приватної військової компанії "Вагнера", які "брали активну участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР".

"Усім 28 особам, серед яких дев'ять громадян України, було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації", - повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

Однак 14 серпня стало відомо, що Білорусь віддала Росії 32 із 33 затриманих "вагнерівців".

18 серпня низка українських ЗМІ повідомили, що СБУ та Головне управління розвідки Міноборони готували операцію із затримання членів ПВК "Вагнера". За версією ЗМІ, вони мали вилетіти з Мінська до Стамбула, але в польоті один із пасажирів повинен був імітувати погіршення здоров'я, через що літак мав здійснити вимушену посадку в Києві, де "вагнерівців" мали затримати.

ЗМІ стверджували, що про операцію було повідомлено президенту Володимиру Зеленському та голові Офісу президента Андрію Єрмаку, після чого внаслідок витоку інформації про неї довідалися білоруські спецслужби.

Інформацію спростували офіційні органи. Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що поїздка бойовиків ПВК "Вагнера", під час якої вони були затримані у Білорусі, є спецоперацією російських спецслужб.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розцінив інформацію про нібито причетність українських спецслужб до появи та затримання російських бойовиків у Білорусі як сплановану дезінформацію. У СБУ також спростували свою причетність до історії.

Пізніше лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент України (2014-2019 рр.) Петро Порошенко заявив, що санкціонував проведення операції українських спецслужб із затримання бійців так званої приватної військової компанії "Вагнера" під час перебування верховним головнокомандувачем у 2018 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА