17:17 16.09.2021

Співпраця з Європарламентом - це сфера не зовнішньої, а продовження внутрішньої політики Києва - депутат ЄП Ауштрявічюс

4 хв читати
Співпраця з Європарламентом - це сфера не зовнішньої, а продовження внутрішньої політики Києва - депутат ЄП Ауштрявічюс

Депутат Європейського парламенту, член делегації ЄП у Комітет асоціації Україна-ЄС Пятрас Ауштрявічюс висловлюється за більшу взаємодію депутатів Верховної Ради України з Європарламентом й очікує "дуже динамічного" нового політичного сезону.

"Я сподіваюся, що новий політичний сезон буде насичений позитивними новинами з обох сторін. Я очікую, що декларація нової стратегії "Східного партнерства" буде досить амбітною, але просто так це не відбудеться - для цього ми маємо працювати, ми маємо збагатити текст пріоритетами на наступні десятиліття , більш суттєвими зобов'язаннями з обох сторін. Від України я очікую, що законодавчий процес у плані дій у сфері реформ буде якомога гладкішим", - сказав Ауштрявічюс в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", говорячи про очікування щодо нового політичного сезону в рамках роботи міжпарламентського Комітету асоціації.

Європейський політик висловився за те, щоб із Європейським парламентом взаємодіяли не лише представники профільних комітетів українського парламенту та члени делегації у Комітет асоціації, а й інші.

"Я хотів би бачити більше представників Верховної Ради, які працювали б із Європарламентом. Ми знаємо наших друзів і партнерів у ВР, але я думаю, що їх має бути більше - мають бути не лише представники комітету з питань європейської інтеграції та члени парламентської делегації в Комітет асоціації. Я думаю, що ВР має зрозуміти, що співпраця з Європейським Союзом, з Європейський парламентом - це не зовнішня політика, це внутрішня політика, яка спрямована на проведення реформ. У сферу зовнішньої політики потрібно запрошувати більше людей із так званих польових комітетів - комітетів економіки, з питань навколишнього середовища, соціальної політики тощо. Взаємодія з Європейським парламентом не повинна бути лише для тих, хто говорить англійською. Що більше депутатів ВР буде залучено у взаємодію з ЄП, то краще", - пояснив він свою думку.

Ауштрявічюс констатував, що після виборів в Україні президента та парламенту було "достатньо критичних оцінок і прогнозів, але, попри все, ми робимо прогрес, ми рухаємося вперед".

"Звісно, є певні кроки назад у деяких сферах, зокрема, я можу згадати судову реформу. Я розумію, що це дуже складно, і вся система бореться зсередини, що олігархи грають свої ігри в багатьох сферах, але досягнуто хорошого результату, який, імовірно, не так помітний, якщо ви подивитеся, наприклад, на земельну реформу. Так, реалізація буде ключовою, але я здебільшого позитивний щодо оцінки", - зазначив він.

Говорячи про європейську перспективу України, депутат ЄП висловив думку, що "політики мають бути менш прив'язані до конкретних дат і періодів, але мають представляти ширші перспективи, а не говорити про 20, 22, 50, 70 років для того, щоб Україна стала членом ЄС".

"Якщо я дивлюся на Україну до 2014 року - це зовсім інша країна, ніж сьогодні. За ці сім років було зроблено більше позитивних і конструктивних речей, ніж за 23 роки до цього. І вже є новий образ мислення серед нової політичної еліти, який, я сподіваюся, буде зміцнюватися. Україна довела, що це країна амбіцій, і я вірю, що в подальшому ми побачимо справжні амбіції. Мої очікування на наступне десятиліття дуже високі, давайте зустрінемося в 2030 й обговоримо це", - запропонував співрозмовник агентства.

Водночас Ауштрявічюс наголосив, що "має бути чітке розуміння, що Україна - сама собі господар, як вести законодавчий процес, наскільки амбітними будуть реформи в Україні".

"Тому я думаю, що перед нами дуже динамічний сезон, до того ж наші сусіди на сході (йдеться про РФ - ІФ) не дадуть нам спати тихо", - додав він.

У зв'язку з цим депутат ЄП висловив упевненість, що Євросоюз не повинен визнавати виборів до Держдуми Росії.

"Дивіться, як ці вибори організовані - незалежних спостерігачів на виборах немає, путінські люди роблять усе можливе, щоб обмежити конкуренцію - вони усувають деяких кандидатів, створюють липових кандидатів - це просто неймовірно. Захід, ймовірно, має проаналізувати ці повністю незаконні, повністю кримінальні дії у виборчому процесі. Я не думаю, що ці вибори будуть справедливими, змагальними, прозорими, принаймні наразі. Я бачу більше аргументів проти визнання, ніж для визнання виборів до Думи, так як ми бачимо, як відбувається ця кампанія, - це несерйозно", - зазначив Ауштрявічюс.

Він також вважає, що проведення виборів в анексованому українському Криму навіть не може бути предметом для обговорення через політику невизнання анексії як такої.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА