21:14 15.12.2023

ЄС може переглянути механізми ухвалення рішень через Віктора Орбана – Андріус Кубілюс

2 хв читати
ЄС може переглянути механізми ухвалення рішень через Віктора Орбана – Андріус Кубілюс

Після накладання вето президентом Угорщини Віктором Орбаном на виділення Україні 50 млрд євро фінансової допомоги від Європейського Союзу, серед країн-членів все частіше лунають вимоги відмовитись від принципу одностайності при ухваленні рішень.

Про це заявив член Ради Безпеки Київського безпекового форуму, депутат Європейського парламенту, Прем’єр-міністр Литви у 1999-2000 та 2008-12 роках Андріус Кубілюс під час онлайн-дискусії КБФ, заснованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

"Коли ми говоримо про Віктора Орбана, ми можемо лише здогадуватись, чому він так вчиняє. Це є неприйнятним і серйозно підриває не лише українське питання, але, власне, і ЄС, і позицію Угорщини", - сказав він.

"Тут питання не лише в персоналії Віктора Орбана, а в тому, що в угоді ЄС сказано, що важливі рішення в Європейському Союзі, які зокрема стосуються зовнішньої політики, мають базуватися на основі консенсусу. Отже, кожна країна має право вето. І різниця між такими країнами як Литва, Німеччина – ми не дозволяємо собі використовувати це право вето в такий спосіб, як це робить Угорщина", - наголосив євродепутат.

Андріус Кубілюс вважає, що право вето може бути застосовано, коли національні інтереси окремої країни дійсно потрапляють під загрозу.

"Але не можна вдаватися до шантажу і грати в якісь ігри з цим правом вето. Є чимало вимог в ЄС змінити цей договір і відійти від цього права", - резюмував Кубілюс.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА