Інтерфакс-Україна
18:26 04.06.2013

Для поширення медреформи в інші області України потрібно створити покрокову "дорожню карту" - думка

2 хв читати

Київ. 4 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Для перенесення реформи системи охорони здоров'я на непілотні регіони необхідно розробити покрокову "дорожню карту", вважають в Інституті економічних досліджень і політичних консультацій.

"Потрібно розуміти, що протягом 2012 року та першої половини 2013 року Міністерство охорони здоров'я та пілотні регіони виконали велику роботу, створили ґрунтовну інформаційну базу для проведення реформи в інших областях. Але для поширення реформи потрібно створити покрокову "дорожню карту" реформування в інших областях", - заявила координатор проекту Інституту "Реформування сектора охорони здоров'я" Олександра Бетлій на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Водночас вона зазначила, що в пілотних регіонах фінансова мотивація не встигає за розширенням обов'язків медиків.

"Лікарі кажуть, що обов'язки розширилися, паперова робота збільшилася, натомість мотивація залишається низькою. Хоча ми чули звіт влади про те, що середня зарплата в пілотних регіонах збільшилася до 5-6 тис грн", - сказала О.Бетлій.

За її словами, в окремих випадках зарплата лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) може досягати 5-6 тис. грн, у "пілотних" - коли медик виконує свою роботу і роботу колеги, який перебуває на перенавчанні.

"У середньому лікарі й надалі отримують близько 3 тис. грн. Головним лікарям і медичному персоналу центрів ПМСД зарплату не було збільшено, хоча їх повноваження і обов'язки значно розширилися", - заявила експерт.

Вона також пояснила, що найчастіше в пілотних регіонах закриттям сільських дільничних лікарень називають їхню реструктуризацію в амбулаторії.

Водночас О.Бетлій звернула увагу на те, що якщо не буде близько до будинків пацієнтів добре оснащених амбулаторій, зростатиме опір реформі з боку населення.

Між тим вона пояснила суть реструктуризації сільських дільничних лікарень: "Закриття сільських дільничних лікарень або їхня реструктуризація пов'язана з тим, що недоцільно фінансувати ліжка, які не дуже використовуються, недовантажені. Часто такі установи медичної допомоги не дають лікарям можливості надавати якісну медичну допомогу".

Крім того, вона додала, що в селах, де велика кількість населення, закривають лікарні, залишаючи при цьому денний стаціонар, а при амбулаторіях відкривають пункти базування "швидкої допомоги".

А.Бутлій особливо відзначила: "До реструктуризації (сільських медзакладів - ІФ) слід підходити з урахуванням якості доріг. Фінансувати дороги потрібно".

У свою чергу, начальник управління реформ охорони здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Костянтин Надутий заявив: "Те, що ми сьогодні маємо в системі, не є результатом реформи, це результат довгострокової стагнації взагалі розвитку соціальних інститутів ... протягом десятиліття система не адаптувалася до нових економічно-соціальним механізмам, які існують в державі".

ОСТАННЄ

Податкового ефекту від "Клубу білого бізнесу" немає - думка

Як українці сприймають світ: результати соціологічного дослідження

НААН закликає уряд і ФДМ конструктивно обговорити питання передачі сільгоспземель академії державі

Підсумки 2024 року: на Київщині представили нове видання рейтингу "ТОП-100 найвпливовіших людей"

Дописи блогера Лаченкова про Єрмака можуть свідчити про наміри стати політичним гравцем, вважають політологи

Мисливці закликають до оновлення законодавства у сфері розвитку ловецтва

Знизилася частка переконаних, що попри перешкоди, Україна має бути незалежною - опитування

Близько половини українців сприймають США як стратегічного партнера - опитування

Близько чверті українців проголосували б за Зеленського, якби вибори були проведені найближчим часом - опитування

Понад 70% українців вважають, що Україні потрібен мир, але не будь-якою ціною - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА