Інтерфакс-Україна
16:50 22.09.2017

Збільшення допомоги США на зміцнення обороноздатності України означає, що ніяких "угод" із РФ не буде - політолог

2 хв читати

Київ. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Передбачене в проекті оборонного бюджету США на 2018 рік збільшення допомоги на зміцнення обороноздатності України має більш символічне значення і показує, що Україна важлива для США, вважає директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

"Ці $500 млн, про які говорять, що їх буде усього $150 млн, вони важливі чисто символічно. США показують, що вони інвестують в Україну, а оскільки вони це роблять, то ніякої угоди не буде. США показують, що для них Україна важлива, і розставляють такі "прапорці" у вигляді інвестицій", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Крім того, В.Небоженко зазначив, що США почали використовувати нову стратегію щодо Росії. "Разом із санкціями вони почали застосовувати морально-психологічні уколи, досить принизливі, практично образи. Американці зрозуміли, що Росію складно скрутити в економічному плані, тому що там завжди відбудеться перерозподіл багатства на користь правлячої еліти, силовиків, а всі інші волочитимуть жалюгідне життя рівно стільки, скільки треба", - зазначив він.

Як приклад він навів нещодавні висловлювання актора Моргана Фрімана, які спричинили дуже болючу реакцію в Росії, виклик у Конгрес США керівника "Лабораторії Касперського" для надання свідчень, пропозицію Держдепу США, щоб росіяни отримували візи в Україні.

"Росіяни можуть витримати будь-які економічні навантаження, але вони мають чимось пишатися. І якщо влада, Кремль показують своє безсилля перед приниженнями, то це дуже образливо для них", - пояснив він.

При цьому політолог вважає, що від такої ситуації може постраждати Україна, тому що Росія може відповідати США на такі дії, погіршуючи ситуацію в Україні.

ОСТАННЄ

Оцінка українцями стану вітчизняної освіти поліпшилася у 2026 - соцопитування

Фільм "Діти у вогні" про українських дітей війни, яких вже зібрав 5 нагород, вперше покажуть в Україні

Дружина адвоката Глоби просить керівництво правоохоронних органів втрутитися в її конфлікт з колишнім чоловіком

Експерти з супроводу інвестицій та адвокати об’єдналися в Національну асоціацію лобістів України для просування інвестицій та захисту інтересів бізнесу

Спрощений порядок приєднання електроустановок до мереж необхідно продовжити на 2026р – дослідження АММУ

Українці найбільш позитивно сприймають країни ЄС та Британію, негативно – Китай та Угорщину – дослідження Active Group та Experts Club

Пацієнтські організації просять розблокувати ресурси для закупівлі інноваційних ліків для пацієнтів з орфанними захворюваннями

Освітяни заявляють про порушення їх прав низкою останніх ініціатив Міносвіти

У пресцентрі "Інтерфакс-Україна" обговорили ризики для відбудови, інвестклімату і обороноздатністі

Експерти закликають до мілітаризації суспільства та оновлення безпекової архітектури держави

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА