16:00 15.11.2021

Кошти від єврооблігацій "Укренерго" не покривають усіх боргів ВДЕ-генерації за 2020-2021 роки - екс-голова "ГарПоку"

3 хв читати

Київ. 15 листопада. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Залучених НЕК "Укренерго" коштів від розміщення єврооблігацій на суму $825 млн достатньо для повного погашення боргів перед ВІЕ-генерацією за 2020 рік, але вони не закриють борг 2021 року, повідомив екс-голова ДП "Гарантований покупець" Костянтин Петриковець.

"З 21,6 млрд грн (сума залучених "Укренерго" коштів від єврооблігацій - ЕР) 15,3 млрд грн - це борги минулого року. Решту спрямовано в рахунок погашення боргів на 2021 рік", - зазначив він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

Водночас він наголосив, що одних коштів від єврооблігацій не вистачить для повного покриття боргу, який утворився перед виробниками "зеленої" електроенергії у 2021 році.

"За моїми підрахунками, борг перед ВДЕ-генерацією на кінець 2021 року становитиме майже 12 млрд грн (якщо не буде інших надходжень, окрім коштів від єврооблігацій – ЕР). Щомісяця вони недоотримують орієнтовно 1 млрд грн. Звісно, за фактом кінця року будуть точніші дані", - сказав він.

Петриковець уточнив, що орієнтовно така сума боргу буде на кінець поточного року, якщо "Укренерго" не погасить своєї заборгованості перед "ГарПоком", що становить майже 15 млрд грн.

"Уся проблема - в оплаті 20% обсягу виробленої ВДЕ електроенергії: за рік "Укренерго" не підписало нам жодного акту, оскільки в його тарифі цієї суми немає. Як і в бюджеті, з якого ці обсяги мають фінансуватися. Усі наші спроби внести зміни до закону успіхом не увінчалися", – пояснив Петриковець, зазначивши також, що НЕК не повністю сплачує й тих коштів, які закладені у тарифі.

Водночас він звернув увагу, що "Укренерго" перерахувала "ГарПоку" поки що 19,3 млрд грн із 21,6 млрд грн, залучених від єврооблігацій.

"Я так розумію, що решта має надійти пізніше. Можливо, виходячи з результатів року", – припустив він.

Як повідомлялося, "Укренерго" перерахувала "ГарПоку" 19,3 млрд грн від єврооблігацій. Держпідприємство спрямувало їх через Ощадбанк на розрахунки з ВДЕ-генерацією, з якою має майже 960 договорів.

Петриковець зазначив, що на вечір п'ятниці виробники зеленої електроенергії отримали лише 5,6 млрд. грн. За останніми даними від голови енергокомітету Верховної Ради Андрія Геруса на дату виходу матеріалу ця сума перевищила 10 млрд грн.

Учасники ринку висловили сподівання, що вибіркові оплати з боку Ощадбанку пов'язані з технічними моментами, проте зазначили, що бояться не отримати належних їм коштів.

Сам Петриковець назвав причиною свого суботнього звільнення відмову спрямувати кошти від єврооблігацій не за призначенням. Він зазначив, що від нього вимагали відтермінувати виплати та сформувати графіки оплат тоді, як закон передбачає пропорційний підхід.

У Кабміні та Міненерго звільнення Петриковця пояснили непрофесіоналізмом та можливим завданням збитків державі від продажу е/е.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА