13:44 19.05.2020

Автор ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО

СБУ чи КГБ: яка спецслужба нам потрібна?

2 хв читати
СБУ чи КГБ: яка спецслужба нам потрібна?

Валентин Наливайченко, народний депутат України, ВО "Батьківщина", секретар комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським Союзом

Сьогодні, після дев‘яти місяців, нарешті, президентська фракція внесла до порядку денного парламенту законопроєкт президента про Службу безпеки України.

Переконаний, що СБУ потребує серйозної європейської реформи. Громадяни України мають право жити у безпечній стабільній державі. Для цього сили і засоби СБУ мають бути рішуче і твердо спрямовані на протидію агресивним діям ворожих спецслужб агресора та на боротьбу з тероризмом.

Головне, що відстоюю: українські спецслужби мають бути відповідальними перед народом.

Аби СБУ не асоціювалася з традиціями радянського КГБ, ще у 2007 році вирішив максимально демократизувати і декадебізувати спецслужбу. Ми розсекретили та відкрили архіви каральних органів СРСР, розслідували та довели у суді злочин Геноциду-Голодомору 1932-33 років в Україні, залучили молодих патріотичних фахівців, демократизували та підняли рівень підготовки фахівців Служби до європейських стандартів.

У своїй роботі керувався головним - національна безпека, насамперед, означає захист і служіння людям, а не кланам у владі. Результатом роботи спецслужби має бути безпека громадянина, спокійне повсякденне життя людей. Неприпустимо залякувати громадян, вимагати хабарі, тиснути на підприємців, прослуховувати журналістів та активістів антикорупціонерів.

А ось, що справді необхідно - попереджувати теракти та диверсії, робити все для того, щоб людина відчувала себе у безпеці вдома, на роботі, на вулицях.

Національна служба безпеки має стати контррозвідкою та бойовим антитерористичним центром. Підкреслю, єдиним фаховим центром захисту громадян від іноземних спецслужб та тероризму!

І ще одне, протягом останніх 9 місяців багато було піару та розмов про концепції реформування, підготовку нового закону про СБУ як президентом, так і нинішнім головою служби та керівниками партії монобільшості.

Майбутнє Служби безпеки напряму залежить від відокремлення її від політики та корупції, підвищення професіоналізму та соціального статусу офіцерів спецслужби та членів їхніх сімей.

Можу впевнено сказати про базові вимоги до сучасної спецслужби в Україні: контррозвідка, боротьба з тероризмом, захист національної державності! Будь-які приховані в поданих проєктах законів економічні, контрабандні функції не припустимі!

Сучасна українська спецслужба має користуватися довірою громадян, бути підконтрольною громадськості і парламенту, а керівництво звітувати про роботу та регулярно публікувати е-декларації.

На таку спецслужбу чекають і заслуговують громадяни України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МИХАЙЛО РАДУЦЬКИЙ

Розміщення QR-коду на лікарських засобах: чи допоможе це побороти фальсифікат?

СЕРГІЙ БИКОВ

Чи з'явиться альтернатива Кличку, Труханову, Філатову і Кернесу?

ВІКТОР ГЛАДУН

COVID-19 та нафтогазова галузь України: як вийти з кризи

РОМАН ЛОЗИНСЬКИЙ

Феодалізація замість децентралізації: як подвійні стандарти уряду міняють одну з найкращих реформ

КОСТЯНТИН МАТВІЄНКО

Обрання Тимошенко президентом в 2010-му році вберегло б Україну від війни

СВЯТОСЛАВ ХАНЕНКО

Здоров'я - найвдячніший об'єкт інвестування

ВОЛОДИМИР ПАВЛЕНКО

Чому управляти активами АРМА – гарна ідея для бізнесу?

АНДРІЙ ЛУКАШЕНКО

Після СOVID-19 планету охоплять десятки нових епідемій. Україна - не виняток

ОЛЬГА БУСЛАВЕЦЬ

Енергетичний сектор: виклики і можливості для розвитку

ОТТО ВАТЕРЛАНДЕР

Від газового кріпака до газового пана: як змінити ситуацію для українського споживача  газу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА