12:38 15.06.2021

Автор ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО

Хто допоміг трьом невідомим компаніям відібрати половину доходу українських АЕС?

2 хв читати
Хто допоміг трьом невідомим компаніям відібрати половину доходу українських АЕС?

Валентин Наливайченко, народний депутат України,  секретар Комітету з питань інтеграції України з ЄС

 

Сьогодні наша Тимчасова слідча комісія отримала чергове беззаперечне підтвердження того, що керівництво національного регулятора НКРЕКП задіяне у незаконних схемах на ринку електроенергії.

Це свідчить про пряме зацікавлення НКРЕКП і надалі покривати махінації, які призводять до мільярдних збитків державних компаній, насамперед, «Енергоатому».

Один із фігурантів розслідування НАБУ щодо крадіжки 1,9 млрд грн з державної «Укрзалізниці» - компанія «Енерджікс», яка напряму пов'язана з заступником начальника відділу ліцензування в сфері електроенергетики НКРЕКП Анастасією Саківською.

Чиновниця НКРЕКП вказала цю компанію в декларації за 2020 рік, як основне місце роботи її чоловіка.

За 2020 рік ТОВ «Енерджікс» заробило на ринку електроенергії 7,045 млрд гривень, не виробивши при цьому жодного кіловату електроенергії! В лютому 2021 року НАБУ проводило обшуки в офісі компанії за підозрою у розкраданні коштів «Укрзалізниці» в змові з керівництвом НКРЕКП.

Показово, що інші фігуранти розслідування НАБУ щодо схем «торгівлі повітрям» і крадіжок коштів «Укрзалізниці» також прямо пов’язані з керівництвом НКРЕКП.

Це «Нова-Енергетична-Компанія», кінцевим бенефіціаром якої є Олександр Притика, який разом з нинішнім керівником НКРЕКП Валерієм Тарасюком працювали в російській компаній VS Energy.

За 2020 рік ця структура продала електроенергії на суму понад 8 млрд грн, сама при цьому також не виробивши жодного кіловату струму.

Близько 7 млрд грн минулого року отримало ТОВ «Енерго Збут Транс», ще один фігурант розслідування НАБУ. Нещодавно під час обшуку у керівництва цієї компанії НАБУ отримало підтвердження, що цей трейдер координував свої дії безпосередньо з керівництвом НКРЕКП. Витяги з протоколу обшуку і огляду мобільних телефонів фігурантів розслідування доступні в єдиному реєстрі судових рішень.

Загалом лише ці три компанії на перепродажі електроенергії в основному з державних компаній заробили за минулий рік 23 млрд грн. Це більше, ніж половина річного доходу найбільшого виробника струму в країні національної компанії «Енергоатом».

Для порівняння, дочірня компанія французького енергетичного гіганта в Україні – ТОВ «Енжі Енерджи Менеджмент Юкрейн» — минулого року отримала дохід менше 0,5 млрд грн, що в 16 разів менше, ніж «Нова енергетична компанія», якою керує товариш голови НКРЕКП.

Як бачимо, дружні і родинні зв’язки з українськими чиновниками дозволяють компанії з одним стільцем на балансі заробляти в 15-16 разів більше, ніж міжнародній компанії з оборотом 55,8 млрд євро по всьому світу.

Що це,  як не очевидний результат корупції в НКРЕКП?!

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АЛЬОНА ОГОНЕСЯН

Чому сквош — не тільки спорт, а й перспективна ніша для бізнесу/стартапу

КАРОЛІНА ЛІНДХОЛЬМ БІЛЛІНГ

70-річчя Конвенції про статус біженців – документ залишається актуальним сьогодні, в час зростання кількості вимушено переміщеного населення у світі

ІВАН ГЕРАСИМЕНКО

Е-резидентство –  що Україна пропонує іноземним айтішникам

ДМИТРО СЕННИЧЕНКО

Як реалізувати справедливі реформи та утримати результат: досвід Фонду держмайна

ЮРІЙ СИВИЦЬКИЙ

Менше податкового навантаження – більше користі для держави

АНДРІЙ КОНЕЧЕНКОВ

Держава на роздоріжжі або яким було перше півріччя 2021 року для національного сектору вітрової енергетики

ДМИТРО ОСИКА

Цифровізація як запорука сталого розвитку енергетичної галузі

КОСТЯНТИН ЛОПАТІН

Кияни почали платити за опалення наперед і взимку сплатять менше

ІРИНА ЖДАНОВА

Летить чи свистить? Освіта в прифронтових школах

ІРИНА СТАВЧУК

"Fit for 55": як ЄС планує скорочувати викиди парникових газів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА