11:07 01.11.2021

Автор ІННА СОВСУН

Право дихати: хто перекриває кисень хворим на Covid українцям

3 хв читати
Право дихати: хто перекриває кисень хворим на Covid українцям

Інна Совсун, народний депутат України, фракція "Голос" 

 

Це дуже страшно, коли твоє право дихати — залежить від некомпетентних або не дуже порядних людей. Голова комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що нестача кисню для хворих на Covid-19 в лікарнях — це диверсія.

Погоджуюся, це диверсія — от тільки диверсантів потрібно шукати за конкретною адресою — вул. Грушевського 7, в кабінетах Міністерства охорони здоров'я України. 

Ще 22 квітня я відправила запити в усі обласні державні адміністрації, щоб дізнатися, наскільки лікарні забезпечені киснем. При чому запитувала про джерела кисню, адже лікарням важливо мати не концентратори, а саме кисневі станції. Чому? 

Концентратори не допомагають при тяжкому перебігу Covid-19, їх використовують вже під час реабілітації, коли людина одужує. Станція генерує потужний потік кисню для важкохворих пацієнтів, — і прямо з повітря. Якщо в лікарні є киснева станція, вона не залежить від рідкого кисню, балонів, дозаправок. 

Вже за тиждень з перших відповідей стало зрозуміло, що кисневі станції встановлені в лічених українських лікарнях. 

29 квітня я спільно з іншими депутатами зареєструвала законопроєкт про виділення 800 млн грн на кисневі станції. Звідки взяти гроші? З додаткових надходжень від ПДВ із ввезених на територію України товарів, що не були враховані при плануванні бюджету. 

19 травня я звернулася окремо до Ляшка й окремо до Шмигаля з проханням підтримати законопроєкт про фінансування кисневих станцій. Вже тоді було зрозуміло, що восени нас накриє четверта хвиля Covid-19, а на  закупівлю потрібно в середньому чотири місяці.

15 липня після всіх перипетій та поневірянь Верховна Рада ухвалює законопроєкт про кисневі станції в першому читанні. Рада не погоджує всю суму — зголошуються на 300 млн грн, бо ж монобільшості треба більше грошей на асфальт закласти. І на цьому дякую. Та, на жаль, далі першого читання законопроєкт не рухається.

У цей час, влітку, країну охоплює штам Дельта, стає зрозуміло, хворі на цей вид коронавірусу потребують в рази більше кисню. Подумати про це в Уряді мали ще в липні після перших випадків зараження. 7 вересня кліщами витягаємо з МОЗ інформацію, що на закупівлю кисневих станцій потрібно 1 млрд 108 тис. грн. 

15 вересня я пишу звернення до прем'єр-міністра й питаю, чи звертався МОЗ щодо кисневих станцій. Пишу всім головам облдержадміністрацій з питанням, скільки коштів Уряд і місцева влада виділили на кисневі станції. Те саме питання до МОЗу, Мінфіну. 

28 вересня Кабмін виділяє 395 млн грн на кисневі станції. У кінці вересня — коли країна вже задихається, Уряд виділяє третину необхідної на кисень суми.

Наступного дня я подаю правки до Держбюджету і прошу зменшити кошти, закладені на ремонт доріг. Щоб віддати 1 млрд 108 тис. грн — на кисневі станції — як і просив МОЗ. Адже асфальт може зачекати, а хворі, що задихаються — ні. Як гадаєте, чи підтримала монобільшість мою пропозицію? Як гадаєте, чи відстоював в парламенті виділення коштів на кисневі станції — міністр Ляшко? 

Найбільші українські заводи з виробництва кисню закриваються на ремонт. Тепер ми гарячково закуповуємо кисень чи то в Польщі, чи то в Молдові. Це вочевидь свідчить про провал підготовки лікарень до нової хвилі. Якби усе було зроблено вчасно - то шукати кисень за кордоном не потрібно було б. То хто перекриває кисень українським громадянам? Хто ж тут диверсант?

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ІГОР ЖДАНОВ

СРСР версія 2.0 або "легітимний утікач" повертається?

СТАНІСЛАВ ЗІНЧЕНКО

Недалекоглядна регуляторна політика поставила залізорудну галузь на межу виживання

АНДРІЙ ВОЛКОВ

Як облікова ставка НБУ впливає на вартість кредитів і куди банкам подіти надмірну ліквідність

ОЛЕГ ВИШНЯКОВ

В Ізраїлі плануються нові вибори: чого очікувати від цього Україні?

ВАЛЕНТИН НАЛИВАЙЧЕНКО

Приєднання до Римського Статуту – це механізм покарання агресора за звірства проти українців

ВІТАЛІЙ ШАПРАН

Відновлення України: про що потрібно знати вже зараз?

ОЛЬГА КОВАЛЬ

Гендер, рівність, захист жінок: в Україні ратифікували Стамбульську конвенцію. Що це означає

ЮРІЙ БОЛОХОВЕЦЬ

Україна у вогні: як росіяни знищують українські ліси

ОЛЕКСАНДР ЗАЛЄТОВ

Як працюють фінансові компанії, лізингодавці та ломбарди під час війни – результати опитування Національного банку

ОЛЬГА ТРОФІМЦЕВА

Війна показала важливість агросектору. Як узяти нові висоти?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА