14:21 16.10.2023

Автор ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Україна має право на антикремлівську люстрацію – висновок Венеційської комісії

3 хв читати
Україна має право на антикремлівську люстрацію – висновок Венеційської комісії

Галина Янченко, народний депутат України, голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів, член Комітету ВРУ з питань економічного розвитку 

 

Впродовж всього минулого тижня обговорюється висновок Венеційської комісії на наш законопроект 9081 про антикремлівську люстрацію.

Нагадаю, суть самого законопроекту максимально проста: заборонити усім, хто був депутатом будь-якого рівня від проросійських партій на момент повномасштабного вторгнення, брати участь у виборах на наступні 10 років. Законопроект покликаний вичистити нашу країну від кремлівської агентури і російського впливу.

Так от, тиждень назад Венеційська комісія надіслала свій висновок на наш законопроект. У висновку 3 ключові моменти:

1. Венеційська комісія визнає непересічні обставини, які виникли в України через вторгнення, тому вважає, що наша країна має право на вжиття заходів для захисту своєї державності. Впевнена, це ключовий висновк, до якого дійшла Венеційка, і який дає зелене світло для винесення законопроекту в зал Верховної Ради.

2. Рекомендується скоротити термін заборони політикам із проросійських партій на участь в політичному житті. Не вказано, правда, наскільки. Але цей аргумент важливий в контексті альтернативних до нашого законопроекту, які пропонують "копнути" капітальніше не лише в майбутнє, а й в минуле.

3. Рекомендується запровадити індивідуальний підхід до визначення тих політиків, які становлять найбільшу загрозу демократії та нацбезпеці, і обмежити у правах бути обраними саме їх. Знову ж таки, з огляду на цю тезу, основний законопроект краще відповідає Венеційці, ніж альтернативний. Це раз. Якщо ж говорити про персоніфіковану відповідальність, то її зараз активно запроваджують проти найбільш відчайдушних колаборантів українські правоохоронці через кримінальну відповідальність. Але кремлівська агентура будувала свою сітку через проросійські партії і організації так довго, що для персоніфікованого очищення країни у нашої правоохоронної системи просто не вистачить ресурсу. Адже частина хлопців з МВС, СБУ тощо зараз захищають нас в окопах на передовій. Саме тому ми і запроваджуємо люстраційний механізм – у непересічних обставинах і на обмежений строк, як і "заповідає" нам статут ООН з прав людини.

Більше того, аналогічні рішення приймалися в країнах Балтії і східної Європи після падіння "залізної завіси" і краху комуністичних режимів. Їхня виборча люстрація була спрямована проти КГБ-істів і комуністичних парт функціонерів.

Тож Україна йде абсолютно європейським шляхом, правда, з затримкою на більш ніж 30 років. Якщо б ми вирішили це питання раніше, можливо, не опинилися би в ситуації, в якій внутрішній ворог у вигляді кремлівської агентури десятиліттями готував підґрунтя для вторгнення зовнішнього ворога, а ми платимо за пофігізм попередників кров'ю найкращих синів і дочок України.

Словом, з огляду на написане вище, вважаю висновок Венеційської комісії радше позитивним, а Верховну Раду закликаю швидше вносити законопроект №9081 про антикремліську люстрацію на розгляд в залу.

Україна має бути остаточно очищена від кремлівської агентури – і почати треба з органів влади. Це питання виживання нашої країни і мирного неба над головою наших дітей.

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ІРИНА МУДРА

Наполегливість дає результат: рішення про конфіскацію активів рф наближається

АНТОН БОЛДИРЄВ

Інструменти для інвестування: Світові тренди та вибір українців

АНДРІЙ СТАСЕВСЬКИЙ

Моторні біопалива: чи здатна Україна до промислово-аграрного прориву

КОСТЯНТИН БОНДАРЄВ

Вибори до Європарламенту: збільшення ваги євроскептиків, але не критично

ЛЮДМИЛА КРІПКА

Якісний цемент для відбудови України

СЕРГІЙ СИЛІН

Мікрогенерація - шлях до автономності родин. Наявні можливості в Україні - до 10 ГВт на місяць

БОГДАН ДОВЖЕНКО ГРИГОРІЙ КУКУРУЗА

Чорна труба на 100 мільярдів за рік

ІРИНА ОЗИМОК

Як містам не програти боротьбу за молодь

ОЛЬГА ОНІЩУК

Які методи майнової агресії використовує росія для захоплення власності українців на ТОТ?

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Півроку керованого гнучкого курсу  - перші підсумки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА