Інтерфакс-Україна
19:48 23.07.2024

Орбіта КШЕ поповнилася БФ DefDev та ГО Kyiv Global Outreach - президент КШЕ

3 хв читати
Орбіта КШЕ поповнилася БФ DefDev та ГО Kyiv Global Outreach - президент КШЕ

Естафету благодійного фонду (БФ) "Київська школа економіки" (БФ КШЕ, KSE Foundation) з підтримки військового захисту України візьме на себе новий Благодійний фонд розвитку обороноздатності України (DefDev), повідомив президент університету КШЕ Тимофій Милованов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"У нас з'явився на орбіті як окрема інституція defense-девелопмент фонд, або фонд розвитку обороноздатності України. Ми туди перевели все фінансування з KSE Foundation, яке пов'язане з оборонкою, щоб воно було не пов'язане з освітою", - зазначив він.

"Те, що цей фонд стоїть поза вертикальною структурою КШЕ, трошки розв'язало руки, щоб вони могли бути агресивні", - додав президент університету.

За його словами, ще однією ініціативою спільноти КШЕ стала заснована на початку цього року громадська організація "Київ глобал аутріч" (Kyiv Global Outreach, Kyiv GO), "яка займається адвокацією, лобізмом, наприклад, і в Сполучених Штатах Америки, і в Європі, і в Брюсселі".

"Вона повністю відкрита, є контракти... Треба працювати більш системно з виборцями (за кордоном - ІФ-У), а не з політикою. Політики все одно реагують більше на виборців, тому Україні треба з виборцями працювати. Це складніше, але ми вчимося це робити", - пояснив Милованов.

Він додав, що "русня" намагається впливати на виборців за кордоном "з ранку до ночі", і Україна також має боротися за них.

"Але, на відміну від "русні", не вибухами та спецопераціями, а офіційними каналами", - наголосив президент КШЕ, зазначивши, що Kyiv GO - це частина інфраструктури такої боротьби.

За його словами, КШЕ активна за кордоном, лише за останній час він і його колеги взяли участь у заходах у Лондоні, Берліні, Брюсселі.

"Тобто ми намагаємося бути присутніми глобально і перетворитися також на Think Tank..." - зазначив Милованов.

Він додав, що для розвитку КШЕ також дуже важлива бізнес-школа, яка також активно рухається в бік інновацій.

"У нас є хакатони, є певні інвестиції. Ми зараз думаємо, як правильно фонд зробити такий маленький. Ми самі зайшли в деякі фонди, пов'язані, зокрема, з defense-tech і не тільки", - зазначив президент КШЕ.

Ще одним прикладом такого розвитку він назвав спін-офи (відділення дочірньої компанії від материнської - ІФ-У).

"Люди формують компанії, десь ми даємо (гроші під) невеликі відсотки, десь просто допомагаємо акселератором. У нас уже є студенти, які самі заробляють... Ми зараз із цим багато експериментуємо. У мене взагалі бажання, щоб усі студенти вчилися і працювали, щоб сучасна робота була частиною нашої освіти. Ми даємо дуже гнучке середовище", - пояснив Милованов.

Згідно з річним звітом KSE Foundation, у 2023 році він отримав $46,91 млн внесків від приватних благодійників, українських і міжнародних компаній, що майже на 15% більше, ніж у 2022 році. Із них $38,20 млн надійшло на американський рахунок фонду, а $8,71 млн - на український. KSE Foundation у 2023 році пріоритетно спрямовував внески благодійників на підтримку й технічне забезпечення захисників і стратегічний розвиток обороноздатності, зокрема навчання військових і розвиток інновацій. Важливим напрямом інвестицій Фонду у 2023 році була підтримка місій порятунку ГУР МО України та поповнення парку евакуаційного транспорту.

Як зазначено на сайті, новий фонд DefDev зосереджує роботу на постачанні техніки, приладів і товарів для порятунку життів та ефективних розвідувальних операцій: "кожен внесок є інвестицією в успіх спецоперацій боротьби ГУР і масштабування можливостей розвідки".

Водночас зазначено, що у KSE Foundation залишається "освітня ДНК".

"Фонд зосередить роботу на допомозі українцям, розвитку освіти та науки, створенні інноваційного фундаменту для відновлення сильної України: це проєкти з облаштування укриттів у навчальних закладах, відновлення інфраструктури, освітні стипендії, грантові програми тощо", - пояснюється на його сайті.

Повністю інтерв'ю з президентом КШЕ Тимофієм Миловановим, професором Піттсбурзького університету, який у 2019-2020 роках був міністром економіки України, читайте незабаром на сайті агентства www.interfax.com.ua

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна зараз будує 700 МВт ВЕС з 200 МВт BESS – глава УВЕА на URC-2025

В Україні немає такої ціни на нерухомість, щоб це був добрий бізнес – бізнесмен Мішалов

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Молдови, Брунею, Філіппін, Іраку, Алжиру та Лівії

Квотування експорту масла в ЄС призвело до зростання цін на внутрішньому ринку - аналітики

СБ надасть ще $116 млн гранту для підтримки системи теплопостачання в Україні – представниця банку на URC-2025

Усі великі трейдери повернулися в Україну і щороку залучають до $15 млрд для експорту українського зерна - УЗА

"Укрнафта" в 2026р планує побудувати 420 МВт газової генерації та великий проєкт CCHP – глава компанії на URC-2025

Україна у 2025/26 МР виростить 83 млн тонн зернових та олійних, що на 5,5% більше, ніж у минулому сезоні – прогноз УЗА

Інфляція в Україні у червні-2025 впала до 0,8%, у річному вимірі - до 14,3% - Держстат

"Укренерго" закликало ощадливо споживати е/е у середу з 16:00 до 22:00

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА