Обладнання європейських ТЕС покриває лише незначну частку потреб відновлення – топменеджер "ДТЕК"
Енергохолдинг "ДТЕК" при відновленні пошкоджених ударами РФ ТЕС може закрити приблизно 10% від потреб обладнанням старих європейських станцій, повідомив виконавчий директор холдингу Дмитро Сахарук.
"Ми шукаємо, ми працюємо більше ніж з десятьма країнами, але до кінця року це буде приблизно 5-10% від потреб, поодинокі випадки", – сказав він у коментарі "Енергореформі" в кулуарах заходу "Діалоги з NV. Майбутнє української енергетики", який нещодавно відбувся в Києві.
Сахарук зазначив, що проблем із пошуком такого обладнання, яке підходило б для використання, досить багато.
"Станції здебільшого не працюють, це обладнання старе, воно не використовується, тому навіть якщо станції можуть надати безкоштовно, то далеко не все підходить, не все можемо забрати", – пояснив він, додавши також, що всю допомогу розподіляє Міністерство енергетики.
Виконавчий директор також зазначив, що не всі старі станції погоджуються на безкоштовну передачу майна, оскільки вони часто перебувають у приватній і приватно-державній власності, "й у кожного власника свої рішення".
Щодо зовнішнього фінансування відновлення виконавчий директор ДТЕК звернув увагу, що його обсяги поки що незначні.
Як повідомлялося з посиланням на Дмитра Сахарука 23 липня, "ДТЕК" планує відновити до жовтня цього року 60-70% зруйнованої російськими атаками з березня цього року теплової генерації за умови відсутності нових обстрілів. Виконавчий директор повідомив, що до кінця 2024 року "ДТЕК" планує вкласти у відновлення генерації 4 млрд грн на додаток до 1,3 млрд грн уже вкладених коштів. При цьому загальна потреба у фінансових ресурсах на відновлення генерації становить $350-400 млн, що втричі перевищує потреби минулого сезону, коли енергохолдинг відновив 10 блоків, вклавши в роботи $110 млн власних коштів. Станом на січень 2022 року встановлена потужність "ДТЕК Енерго" у тепловій генерації становила 13,3 ГВт.