19:10 10.08.2024

Поліцейські викрили голову правління та підлеглих Полтавського ГЗК на легалізації майна в особливо великих розмірах, усіх взяли під варту

3 хв читати
Поліцейські викрили голову правління та підлеглих Полтавського ГЗК на легалізації майна в особливо великих розмірах, усіх взяли під варту

Голова правління Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Віктор Лотоус, який належить Ferrexpo, власником якого є народний депутат VII і VIII скликань Костянтин Жеваго, вступив у злочинну змову зі своїм заступником і двома начальниками відділів, які налагодили схему з легалізації незаконно видобутих корисних копалин загальнодержавного значення.

Згідно з інформацією департаменту комунікації за матеріалами Головного слідчого управління Національної поліції України, посадовці легалізували понад 885 тонн щебеневої продукції вартістю понад 33,5 млн грн.

Також уточнюється, що підприємство мало ліцензію лише на видобуток залізної руди, однак зловмисники незаконно переробляли залізні кварцити на щебінь та інші корисні копалини загальнодержавного значення, що мали б спеціально обліковуватися та зберігатися у спеціально відведених сховищах.

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції встановили, що незаконно перероблену продукцію продавали приватним підприємцям, а в податкових деклараціях зазначали видобуток корисних копалин, на які спеціальний дозвіл Держгеонадр не надавався. Таким чином, посадовці підприємства за шість років легалізували понад 885 тонн щебеневої продукції вартістю понад 33,5 млн грн.

У вересні 2023 року слідчі Нацполіції вже повідомляли голові правління ПГЗК про підозру через незаконний видобуток надр на 157 млрд грн, що також призвело до шкоди довкіллю (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 Кримінального Кодексу України).

У серпні 2024 року слідчі Нацполіції оголосили ще одну підозру голові правління, а також його заступнику та двом керівникам відділів за легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування здійснюється у співпраці з Державною службою геології та надр. Усім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді взяття під варту без права внесення застави.

Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками незаконного видобутку корисних копалин низкою посадових осіб на чолі з головою правління ПГЗК до 22 вересня поточного року. Ухвалу винесено 12 липня 2024 року, для загального доступу оприлюднено 5 серпня. Суд ухвалив рішення про продовження строку розслідування під час розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України.

Також повідомлялося, що ДБР вважає, що Лотоус разом з іншими трьома представниками менеджменту комбінату незаконно збували нефракційний відсів у 2019-2021 роках. Крім того, БЕБ обвинувачує Лотоуса з головним бухгалтером у тому, що у 2018-2021рр вони ініціювали ухилення підприємством від сплати рентних платежів на суму близько 1,2 млрд грн.

Нарешті у справі Нацполіції слідчі інкримінують Лотоусу незаконний видобуток скельного розриву, нефракційного відсіву та порожніх порід, що у 2015-2021рр завдало збитків на суму 157 млрд грн.

Ferrexpo - залізорудна компанія з активами в Україні. Ferrеxpo належить 100% акцій ПрАТ "Полтавський ГЗК", 100%-ва частка ТОВ "Єристівський ГЗК" і 99,9%-ва - ТОВ "Біланівський ГЗК".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА