Інтерфакс-Україна
13:25 26.08.2024

Потужності альтернативної енергетики в Житомирській обл. до кінця року зростуть на 53 МВт - голова ОВА

2 хв читати
Потужності альтернативної енергетики в Житомирській обл. до кінця року зростуть на 53 МВт - голова ОВА

Встановлена потужність підприємств альтернативної енергетики - сонце, вода, біогаз - у Житомирській області вже перевищила 240 МВт і до кінця року збільшиться ще на 53 МВт, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВО) Віталій Бунечко.

"До кінця поточного року заплановано збільшення таких потужностей: когенераційні станції - 30 МВт, вітрова генерація - 3 МВт і сонячна - 20 МВт", - сказав він в інтерв'ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Бунечко додав, що за проєктом USAID Житомир отримав дві когенераційні установки - 0,6 МВт і 1,06 МВт, одна вже працює, а друга буде введена в експлуатацію в листопаді-грудні.

"Ми подали заявку ще на 16 установок по області, які готові дуже швидко ввімкнути", - сказав голова ОВА.

За його словами, працює нова котельня на трісці в Житомирі на 7,1 МВт теплової енергії та 1,2 МВт електричної, і загалом 60% котелень в області працює на альтернативному паливі. "Ми ще раніше просувалися до газової незалежності, і саме тоді почали переводити свої котельні на інші види палива", - нагадав Бунечко.

Він наголосив, що соціальна інфраструктура забезпечена генераторами та іншими джерелами енергії вже на 94%, зокрема чотири лікарні області на додачу до вже наявних дизель-генераторів мають власну сонячну генерацію, а ще три перебувають на стадії реалізації таких проєктів, допомогу надали благодійники та міжнародні організації - ЮНІСЕФ, USAID.

"Останній приклад - разом із МОЗ та благодійним фондом народного депутата Євгена Пивоварова передали для 27 медичних закладів області 77 систем зберігання енергії Tesla Павервол", - вказав голова ОВА.

Водночас він зазначив, що область розвиватиме мережу центрів незламності. "Минулого року було відкрито 400, а на цей рік ми відкриємо 700", - повідомив він.

Бунечко зауважив, то в липневий пік відключень у Житомирській області вони відбувалися чітко за графіками, за що подякував "Житомиробленерго".

Він також наголосив, що перелік об'єктів критичної інфраструктури в області формується абсолютно прозоро, бо є чіткі вимоги.

Голова ОВА додав, що на третій рік війни підприємства мають уже обзавестися власними джерелами енергії. За словами Бунечка, він досить різко відмовив одному з прохачів, хоча той і виготовляє оборонні конструкції, тому що за потребі в електроенергії до 1 МВт у підприємства досі відсутні необхідні власні джерела електроенергії. "Якщо сусіднє підприємство придбало генератор, то чому він (прохач - ІФ-У) повинен мати за рахунок держави якісь конкурентні переваги?" - пояснив свою позицію голова ОВА.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄБРР надав ПриватБанку та Укргазбанку гарантії для залучення EUR900 млн кредитів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА