Інтерфакс-Україна
13:42 08.10.2024

Рівень участі в програмі "Національний кешбек" підвищується з рівнем добробуту та освіти - опитування

4 хв читати

21% опитаних українців оформили банківську картку для участі в програмі "Національний кешбек", яка надає громадянам можливість отримувати компенсацію в розмірі 10% вартості придбаних українських товарів, водночас рівень участі в програмі тим вищий, чим вищий рівень добробуту й освіти респондентів.

Про це свідчать дані опитування, проведеного з 20 до 26 вересня соціологічною службою Центру Разумкова.

"У вересні стартувала програма "Національний кешбек". На час проведення опитування (яке тривало з 20 по 26 вересня) 21% дорослих громадян України вже оформили віртуальну або фізичну банківську картку для участі у цій програмі", - йдеться в повідомленні Центру Разумкова за підсумками соцдослідження на сайті у вівторок.

Соціологи фіксують, що рівень участі в програмі тим вищий, чим вищий рівень добробуту респондентів (від 14% серед тих, хто відповів, що їхня сім'я "ледь зводить кінці з кінцями" до 24,5% серед тих, хто відповідає, що "живе забезпечено"). Також він зростає зі зростанням освітнього рівня респондентів (від 12% серед тих, хто має неповну або загальну середню освіту, до 28% серед тих, хто має вищу освіту).

Повідомляється, що в програмі беруть участь лише 12% людей старшого (60 і більше років) віку, тоді як і в інших вікових групах - від 22% до 29%.

"Відповідаючи про головну причину, чому вони не оформили банківську карту для участі в цій програмі, більшість із тих, хто не бере в ній участі (або 40% усіх опитаних), назвали причиною відсутність інформації про програму. 14% серед усіх опитаних вважають, що участь у цій програмі їм нічого не дасть, 8% просто ще не встигли оформити банківську картку для участі в програмі, але збираються це зробити пізніше. 5% респондентів назвали головною причиною те, що їм незрозуміло, як саме потрібно оформлювати цю картку, і 2% - що процедура участі у програмі є надто складною. 2% респондентів взагалі не користуються банківськими картками. 0,7% опитаних відповіли, що рідко купують українські товари", - зазначено в підсумковому релізі з дослідження.

Соціологи також зазначають, що неучасть у програмі "Національний кешбек" відсутністю інформації про неї частіше пояснюють жителі південного (53,5%) і західного (47%) регіонів. Що нижчий рівень освіти респондентів, то частіше вони називають на цю причину (від 30% серед тих, хто має вищу освіту, до 50% серед тих, хто має неповну або загальну середню освіту). Також цю причину частіше називають представники старшої вікової групи (52%, тоді як в інших вікових групах - від 30% до 40%) та люди з низькими доходами (46% серед тих, хто відповів, що їхня сім'я "ледве зводить кінці з кінцями" і 30,5% серед тих, хто відповідає, що "живе забезпечено"). Серед жителів сіл і селищ її назвали 47%, тоді як серед жителів міст - 36%.

Що вищий рівень добробуту респондентів, то частіше вони вважають, що участь у цій програмі їм нічого не дасть (частка таких зростає: від 10% серед тих, хто відповів, що їхня сім'я "ледве зводить кінці з кінцями" до 18% серед тих, хто відповідає, що "живе забезпечено"). Тоді як серед представників найбіднішої групи більша, ніж за масивом опитаних загалом, частка тих, хто взагалі не користується банківськими картками (7%).

Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового добору на перших етапах формування вибірки та квотного методу добору респондентів на завершальному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Опитування проводили методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - тільки на тих територіях, що контролюються урядом України і на яких не ведуться бойові дії).

Соцопитування проводили в межах Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і здійснюється Pact в Україні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА